Jarní Lipno Food Festival se blíží a láká nejen na zabijačkové hody

V sobotu 16. března se poprvé v historii spojí to nej z gastro provozů na Lipně včetně blízkého okolí, a návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost vše ochutnat na jednom místě v rámci akce Jarní Food Fest, aneb zabijačkové hody na Lipně. Tento festival mnoha chutí, vůní a lahůdek odstartuje úderem sobotní desáté dopolední a končit se bude okolo sedmnácté. Mimo jídla, pití si na své přijdou i rodiče s dětmi díky dětskému programu a ani dospěláci nepřijdou zkrátka. 

»Přehlídka toho nej z gastro provozů z Lipna a okolí bude probíhat v srdci Rodinného areálu Lipno, přímo na lipenském náměstíčku. Milovníci jídla se mohou těšit na výbornou kombinaci jídel, pití, nebude chybět i tematická kapela, prostě pravé vítání jara na Lipně,« uvedl tiskový mluvčí areálu Jiří Gruntorád.

Návštěvníci na festivalu najdou Kramolínského vola, který bude prezentovat zabijačkové speciality, sekanou, nebo třeba zabijačkový guláš. Kulinářství Korzo připravuje top zelňáky, stroopinky, buchty, lívance. Poctivé pečivo dodá Chleba se solí. Milovníci kávy si přijdou na své díky Shots and sparks. Molo Bistro umíchá ty nej drinky. Pivovar Rožumberk chystá pivní speciality. Pro mlsné jazýčky si své nej zákusky připraví cukrárna Povidloň. Prostě ať už budete mít chuť na cokoliv, tady se o Vaše chuťové pohárky postarají na maximum.

Mimo vybrané speciality si návštěvníci užijí i bohatý program pro děti, dospělé i celou rodinu. Nejenom k poslechu zahraje tematická Řeznická kapela nebo oblíbené Duo Kačí z nedalekých Českých Budějovic. Pro děti bude připraveno malování na obličej, kouzlení, možnost opékat buřty a k tomu spousta her a soutěží.

Kdo by po vydatném hodování chtěl malinko vytrávit, může vyrazit na Stezku korunami stromů, nebo na procházku okolo lipenského jezera, bude možní si vypůjčit kolo, či elektrokolo, a také si sjet pomocí sjezdových koloběžek nádhernou přírodní trasu.

(mac)

FOTO – lipno.info

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy