Home Domácí Jedničkou Přísahy do eurovoleb je socioložka Nikola Bartůšek

Jedničkou Přísahy do eurovoleb je socioložka Nikola Bartůšek

Jedničkou na kandidátní listině hnutí Přísaha do voleb do Evropského parlamentu bude předsedkyně jihočeské krajské organizace Přísahy Nikola Bartůšek. Do čela kandidátky ji navrhli a potvrdili představitelé hnutí napříč všemi čtrnácti kraji. Její prioritou v Evropském parlamentu bude bezpečnost a ochrana vnějších hranic. Výrazný důraz klade také na vyvážené srovnání životních podmínek v členských státech EU.

MSSc. et MSSc. BSc. Nikola Bartůšek je socioložka a sociální politoložka, lektorka pro německý a anglický jazyk, předsedkyně jihočeské krajské organizace hnutí Přísaha a hrdá matka pětileté dcery. Vystudovala sociologii a sociální politiku na Univerzitě Johannese Keplera v rakouském Linci a poté komparativní politiku evropských států na Tamperské univerzitě ve Finsku, kde také pracovala na výzkumech pro rodinnou a pracovní politiku.

V době největší vlny uprchlické krize v roce 2015 působila v Rakousku jako odbornice na migrační a azylovou politiku. Byla odbornou poradkyní pro blízkou spolupráci v boji proti nelegální migraci v členských státech EU. Nyní pracuje pro spolkovou zemi Horní Rakousko v evropských projektech pro reintegraci na pracovním trhu. Od svých 13 let se pohybuje v mezinárodním a multilingvním prostředí. Sama mluví pěti jazyky, mimo jiné anglicky, německy a francouzsky.

Čtěte také – původní rozhovor iportaL24.cz s Nikolou Bartůšek.

»Je mi velkou ctí, že jsem byla zvolena jako lídryně kandidátky do Evropského parlamentu za hnutí Přísaha. Byla mi svěřena obrovská čest a zároveň nesmírná odpovědnost, které si moc vážím. Chci, abychom byli konstruktivním hlasem, který aktivně přispěje vrátit Evropskou unii zpět ke svým kořenům a bude současně chránit suverenitu naší národní politiky. Nepřicházím s úmyslem hájit kroky Evropské unie v České republice, ale s odhodláním hájit Českou republiku v Evropské unii,« zdůraznila Nikola Bartůšek.

Ta věří, že je čas na novou éru v evropské politice, která České republice navrátí zpět prosperitu a bezpečnost. »Evropská unie ovlivňuje dnes a denně naší národní politiku. Pojďme ji tedy vrátit zpět na zem a nedělejme nesmyslná opatření, která znevýhodňují naše občany a naše firmy na světovém trhu. Děkuji za podporu a věřím, že společně dokážeme vykročit směrem k lepší budoucnosti,« řekla Nikola Bartůšek.

Ta je podle předsedy hnutí Roberta Šlachty ideální lídryní kandidátky Přísahy do eurovoleb. »Dlouhodobě pracuje v zahraničí, kde je v dennodenním kontaktu s migranty a cizinci a vládne několika jazyky. Je tedy nasnadě, že mezi její hlavní témata v europarlamentu bude patřit bezpečnost a ochrana vnějších hranic,« dodal Šlachta.

(pk)

FOTO – Hnutí Přísaha

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here