Home Domácí Mezi turisty u nás jednoznačně převažují Němci

Mezi turisty u nás jednoznačně převažují Němci

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Tuzemská hromadná ubytovací zařízení vykázala loni meziroční nárůst návštěvnosti jak v počtu příjezdů (o 13,5 procenta), tak i v počtu přenocování (o 10,7 %). Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu se u nás ubytovalo 22 milionů hostů, kteří zde strávili 56 mil. nocí.

Počet hostů tak loni poprvé překonal výsledek předcovidového období, avšak jen o 0,2 %. Přenocování navíc stále nedosahovalo hodnot roku 2019, turisté strávili v hromadných ubytovacích zařízeních o jeden milion nocí méně (-1,8 %).

Domácích »hostů« bylo loni zhruba 12,5 milionu, což bylo meziročně o 400 tisíc více, zahraničních hostů pak 9,6 mil. (nárůst přibližně o 2,3 mil.).

Hoteliéři loni přivítali asi 15,4 mil. hostů, což bylo meziročně o 2,2 mil. více, do penzionů přijelo 2,9 mil. turistů (+200 tis.) a počet hostů v kempech byl zhruba stejný jako loni (cca 1,5 mil.)

Nejpočetnější skupinou byli u nás loni opět Němci, podle statistiků jich přijelo 2,3 mil. Druhou příčku pak obsadili Slováci, kterých se ubytovalo zhruba 868 tis. a následovalo Polsko, odkud do ČR zavítalo zhruba 759 tis. turistů.

(ici)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here