Milovníci sněhu se konečně dočkali

Na hory konečně dorazilo počasí, na které všichni milovníci sněhu dlouho čekali. Sněžit začalo v pondělí ráno a až do pátku bude vlivem vlhkého a silného západního až severozápadního proudění sníh ve vyšších polohách postupně přibývat, uvedl na Facebooku Český hydrometeorologický ústav.

Za posledních 24 hodin podle ČHMÚ přibylo nejvíce sněhu, 23 cm, na Labské boudě. »Celkem tam nyní leží již 96 cm a během dnešního dne tam tak bude poprvé v této sezóně na první stanici v ČR překonána hranice jednoho metru,« uvedli meteorologové.

Meteorologové současně upřesnili výstrahu před silným větrem a tedy tvorbou sněhových jazyků a závějí. »Chladnější a vlhčí severozápadní proudění přinese zejména na hory novou sněhovou pokrývku, v kombinaci s čerstvým větrem se tak budou od vyšších poloh tvořit sněhové jazyky, v Jizerských horách, Krkonoších a Jeseníkách, kde očekáváme nejvíce nového sněhu, se budou v polohách nad 900 m tvořit i závěje,« upřesnil ČHMÚ s tím, že Tvorba sněhových jazyků a závějí bude pokračovat až do čtvrtečního večera, kdy bude vítr slábnout.

Díky čerstvému větru v noci pak teplota příliš neklesala, takže se aktuálně drží teploty většinou lehce nad nulou. Teplota však kvůli větru příliš nevystoupí a bude se nadále pohybovat od 0 do 4 °C.  K tomu se místy budou přidávat přeháňky, v nížinách dešťové, od středních poloh smíšené nebo sněhové.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy