Mráz bude v ČR i o nadcházejících nocích, může poškodit rostliny

Teploty v Česku v nadcházejících dnech opět klesnou k nule a zejména v noci a ráno může i mrznout. V noci na čtvrtek budou přízemní mrazíky zejména v jižní polovině Čech a na severu republiky a v noci na pátek hrozí mráz, nejen přízemní, na celém území. V noci na sobotu se mohou přízemní mrazíky ještě vyskytnout na jihozápadě a západě Čech, v ostatních regionech už bude tepleji.

Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na webu a Facebooku. Mráz podle něj může poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu.

Meteorologové už dřív avizovali, že chladné počasí, které je v ČR druhý týden, bude pokračovat do konce pracovního týdne. Dnes očekávají ve východní polovině i vydatné srážky spojené s nízkými teplotami, hlavně na severovýchodě podle nich nepřekročí sedm stupňů Celsia. V některých oblastech ČR může přechodně i intenzivně sněžit. Konkrétně na Šumavě, v Jeseníkách a Beskydech dnes místy napadne podle předpovědi až deset centimetrů sněhu.

V noci na čtvrtek budou podle meteorologů teploty ve dvou metrech nad zemí místy klesat pod nulu a přízemní mrazíky budou ještě četnější. Toto upozornění platí zejména pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, Vysočinu, Olomoucký kraj a sever Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje. »V noci na pátek se riziko mrazů rozšíří na celé území,« dodali meteorologové.

O víkendu se podle nich oteplí. V sobotu se denní teploty dostanou k 20 stupňům a v neděli ojediněle mohou dosáhnout i letních 25 stupňů.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy