Na EURO 2024 bezstarostně vlakem, jen je potřeba včas zakoupit jízdenky

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Pohodlnou a zároveň ekologickou variantu přepravy nabízejí České dráhy v tiskové zprávě na svém webu.

Mezistátní vlaky národního dopravce, spoje Berliner, provozované v kooperaci s německým dopravcem Deutsche Bahn (DB), jezdí přes den ve dvouhodinových intervalech a během mistrovství Evropy bude posílena jejich přepravní kapacita. Navíc bude v době šampionátu jezdit posilový noční vlak na trase Praha – Berlín – Praha.

Tříměsíční předprodej a povinná rezervace

Dějištěm zápasů českého národního týmu v základní skupině budou Lipsko a Hamburk. Obě města jsou snadno dostupná vlakem. Vzhledem k tomu, že o cesty během šampionátu je už v tuto chvíli poměrně velký zájem, doporučují ČD zajistit si jízdenky s místenkami s dostatečným předstihem. Jízdní doklady národního dopravce je možné pořídit ve tříměsíčním předprodeji, část kapacity už ale může být zarezervována přes prodejní kanály německých drah. V době konání šampionátu DB zavádějí u mezistátních vlaků povinnou rezervaci při příjezdu do země, což je další argument pro včasné zajištění své cesty. Při nákupu jízdenek v elektronických systémech ČD je možné získat rezervaci na mezistátní vlaky zdarma.

Do Lipska zhruba čtyři, do Hamburku necelých sedm hodin

Zápasy českého národního týmu jsou plánované v Lipsku na úterý 18. června a v Hamburku na sobotu 22. června a ve středu 26. června. »Cesta vlakem z Česka do Lipska i Hamburku je jednoduchá a pohodlná vlaky EuroCity a přípoji typu InterCity nebo InterCity Express. Z Prahy do Lipska s jediným přestupem v Drážďanech se jede zhruba čtyři hodiny. Do Hamburku nabízíme čtyři přímé spoje denně a další spojení s přestupem v Berlíně na rychlovlaky ICE. Cesta z Prahy do Hamburku trvá necelých sedm hodin,« informuje Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Mezistátní vlaky na lince Praha – Drážďany – Berlín – Hamburk / Kiel / Flensburg / Lipsko a zpět nabízejí každý den kapacitu téměř osm tisíc míst k sezení. ČD zároveň jednají s německým dopravcem o dalším posílení těchto vlaků.

Cestování vlakem má spoustu výhod

Jízda vlakem má řadu benefitů. Spoje Berliner nabízejí palubní Wi-Fi síť, možnost dobíjení cestovní elektroniky (mobilní telefony, tablety atp.) nebo restaurační vůz. Navíc odpadají starosti obvyklé při cestování autem, jako jsou zácpy na dálnicích a v městských aglomeracích, problémy s parkováním, které je obvykle zpoplatněno, nebo se zajištěním ekologických plaket, které jsou pro vjezd aut do řady německých měst nezbytné.

Čím dříve, tím levněji

Nejvýhodnější jízdenky si mohou cestující pořídit v e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak. Cena Včasných jízdenek Evropa je nejnižší v době zahájení předprodeje a s blížícím se termínem cesty a zvyšujícím se obsazením vlaků se postupně zvyšuje, podobně jako je tomu u jiných druhů dopravy. Konkrétní nabídku spojení a aktuální cenu pro daný spoj v době nákupu je možné vyhledat v e-shopu ČD, na webových stránkách www.cd.cz nebo v aplikaci Můj vlak v mobilním telefonu. Ceny Včasných jízdenek Evropa ve 2. třídě včetně rezervace místa pro relaci Praha – Lipsko začínají na 387 korunách a v relaci Praha – Hamburk na 516 Kč.

(ici)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy