Home Domácí O víkendu přijde mráz, místy bude sněžit a objeví se náledí

O víkendu přijde mráz, místy bude sněžit a objeví se náledí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

O víkendu se v Česku zřejmě výrazně ochladí, místy bude sněžit a vytvoří se náledí. Třeba v noci na neděli mohou teploty klesnout dokonce až na minus 12 stupňů Celsia. V sobotu bude mráz i přes den. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vyjádření pracovníků ústavu.

Pro dnešek ještě meteorologové předpovídají teploty většinou mezi třemi až osmi stupni nad nulou. Pouze na severovýchodě Česka klesnou k nule. Odpoledne a večer se tam mohou vytvářet náledí nebo zmrazky a může během 12 hodin napadnout až pět centimetrů sněhu.

Ochlazení bude postupně přecházet do ostatních regionů Česka. V noci na sobotu mohou teploty klesnout až na minus šest stupňů a přes den pak bude nejvýše minus dva až plus dva stupně. V sobotu bude zataženo až oblačno a místy bude sněžit. V celém Česku se může vyskytovat náledí. Na severu a severovýchodě se později vyjasní.

V noci na neděli bude nejsilnější mráz, a to většinou až minus sedm stupňů. V dnešní výstraze před náledím pak ale pracovníci ČHMÚ doplnili, že v severní polovině Česka mohou teploty při zmenšené oblačnosti spadnout na minus osm až minus 12 stupňů. Přes den už ale bude tepleji než v sobotu, teploty se budou pohybovat mezi jedním až pěti stupni nad nulou. Nadále bude oblačno až zataženo, ojediněle se hlavně v západní polovině Čech vyskytne sněžení nebo déšť se sněhem.

I na začátku příštího týdne bude vesměs zataženo až oblačno. Objeví se déšť i smíšené srážky. Teploty se ale podle ČHMÚ budou držet nad nulou, vystoupají až na sedm stupňů.

(jb, čtk)

Předchozí článekTwitter opouštějí stovky zaměstnanců, zřejmě reagují na Muskovo ultimátum
Další článekZaplní se Letná po 33 letech? Zvyšme tlak na vládu, vyzývá Národní rada obnovy