Home Domácí O víkendu přijde mráz, místy bude sněžit a objeví se náledí

O víkendu přijde mráz, místy bude sněžit a objeví se náledí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

O víkendu se v Česku zřejmě výrazně ochladí, místy bude sněžit a vytvoří se náledí. Třeba v noci na neděli mohou teploty klesnout dokonce až na minus 12 stupňů Celsia. V sobotu bude mráz i přes den. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vyjádření pracovníků ústavu.

Pro dnešek ještě meteorologové předpovídají teploty většinou mezi třemi až osmi stupni nad nulou. Pouze na severovýchodě Česka klesnou k nule. Odpoledne a večer se tam mohou vytvářet náledí nebo zmrazky a může během 12 hodin napadnout až pět centimetrů sněhu.

Ochlazení bude postupně přecházet do ostatních regionů Česka. V noci na sobotu mohou teploty klesnout až na minus šest stupňů a přes den pak bude nejvýše minus dva až plus dva stupně. V sobotu bude zataženo až oblačno a místy bude sněžit. V celém Česku se může vyskytovat náledí. Na severu a severovýchodě se později vyjasní.

V noci na neděli bude nejsilnější mráz, a to většinou až minus sedm stupňů. V dnešní výstraze před náledím pak ale pracovníci ČHMÚ doplnili, že v severní polovině Česka mohou teploty při zmenšené oblačnosti spadnout na minus osm až minus 12 stupňů. Přes den už ale bude tepleji než v sobotu, teploty se budou pohybovat mezi jedním až pěti stupni nad nulou. Nadále bude oblačno až zataženo, ojediněle se hlavně v západní polovině Čech vyskytne sněžení nebo déšť se sněhem.

I na začátku příštího týdne bude vesměs zataženo až oblačno. Objeví se déšť i smíšené srážky. Teploty se ale podle ČHMÚ budou držet nad nulou, vystoupají až na sedm stupňů.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here