O víkendu se citelně oteplí, teploty porostou až k 25 stupňům

Po nynějších chladných dnech a mrazivých nocích se na víkend v Česku výrazně oteplí. Po oba dny bude převážně slunečno, teploty v sobotu vystoupají ke 20 stupňům, v neděli se přiblíží letním 25 stupňům Celsia. Podobné počasí zůstane i začátkem příštího týdne. Noční teploty by měly už zůstat nad nulou, jen v jihozápadní polovině Čech se mohou v sobotu nad ránem ještě objevit přízemní mrazíky. Vyplývá to z aktuální předpovědi počasí a vyjádření meteorologů.

V posledních dnech počasí v Česku provázely výrazně podprůměrné teploty – nejen na horách sněžilo, noční mrazy poškodily kvetoucí stromy, vinnou révu nebo ranou zeleninu, chladno bylo i přes den. Ještě dnes bude do deseti stupňů Celsia, v pátek 12 až 16 stupňů Celsia, po oba dny hrozí noční mrazy. O víkendu už teploty přes den přesáhnou 20 stupňů.

»Dnes budou ještě teploty podprůměrné a na horách může sněžit. V pátek ráno hrozí na některých místech poškození vegetace mrazem, ale odpoledne se začne postupně oteplovat. Od soboty už budou noční teploty nad nulou a v neděli odpoledne se teploty dostanou většinou nad 20 stupňů Celsia,« uvedli meteorologové na síti X.

Víkend a začátek příštího týdne bude podle nich většinou slunečný a výjimečně teplý, odpolední maxima se budou držet kolem 25 stupňů. Ke konci týdne se zase mírně ochladí.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy