O víkendu se zatáhne, ochladí a na většině území zasněží

V Česku se ke konci týdne mírně ochladí a na většině území očekávají meteorologové sněhové přeháňky. Převážně jasno až polojasno bude do soboty, kdy se postupně od severozápadu začne zatahovat. Odpoledne už bude místy pršet, později sněžit. Rána zůstanou mrazivá, nejvyšší denní teploty se budou v neděli pohybovat mezi nulou a čtyřmi stupni Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Dnes je před námi opět slunečný den. Po mrazivém ránu, kdy na severu a severovýchodě klesla někde teplota i pod minus deset stupňů Celsia, na Jizerce i pod minus 20 stupňů se přes den výrazně oteplí,« uvedl ČHMÚ na svém facebooku. Odpolední teploty vystoupají většinou na šest až deset stupňů Celsia, chladněji bude na horách a místy na severu a severovýchodě, kde stále po víkendovém sněžení ještě leží sněhová pokrývka i mimo horské oblasti.

Jasná až polojasná obloha vydrží i v pátek, jen zpočátku se místy, zejména na severu a severovýchodě, objeví nízká oblačnost a ojediněle i mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi třemi až sedmi stupni Celsia, na jihu Moravy až deset stupňů.

Zpočátku jasno až polojasno bude i v sobotu, postupně se obloha od severozápadu zatáhne, odpoledne a večer očekávají meteorologové místy déšť nebo přeháňky, později by mělo ve všech polohách sněžit. Nejnižší noční teploty budou od nuly do minus čtyř stupňů, ojediněle při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus šesti stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty vystoupají na dva až šest stupňů, na jihu Moravy až na osm stupňů.

V neděli teploty dál klesnou, přes den bude nula až čtyři stupně Celsia. Meteorologové očekávají proměnlivou, převážně velkou oblačnost a na většině území sněhové přeháňky, ustávat by měly večer. Podobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy