Policie navrhla obžalovat 14 lidí za převedení dvou tisícovek migrantů

Kriminalisté navrhli obžalovat 14 lidí, které viní z organizování nelegální migrace z Turecka do Česka nebo dále do dalších zemí Evropské unie.

Všichni obvinění zůstávají ve vazbě, za umožnění nedovoleného překročení státní hranice nejméně dvěma tisícovkám migrantů hrozí každému z členů organizované zločinecké skupiny až 16 let vězení. O posunu v kauze dnes ČTK informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Informaci o zahájení stíhání v případu s krycím názvem HATIN zveřejnila centrála loni v červnu. Tehdy uvedla, že obvinila 13 cizinců a jednoho Čecha. Po roce trestního řízení kriminalisté dvojnásobně zvýšili jak počet převedených migrantů, tak i výši nelegálně získaných peněz. Podle jejich aktuálních zjištění skupina od běženců získala nejméně dva miliony eur (49,5 milionu korun).

Jako výnos z trestné činnosti vyšetřovatelé zajistili přibližně 900 000 korun v hotovosti, dvě osobní auta a rodinný dům.

Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové, které bude nyní rozhodovat o podání obžaloby. Od policie už obdrželo trestní spis.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy