Si Ťin-pching se setkal s Billem Gatesem

Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes v Pekingu setkal s Billem Gatesem, spolupředsedou Nadace Billa a Melindy Gatesových.

Si Ťin-pching ocenil Gatesovy a jejich nadaci za jejich dlouhodobý závazek podporovat globální snižování chudoby, zdraví, rozvoj a charitativní účely. Si Ťin-pching zdůraznil, že v současné době se urychluje vývoj bezprecedentních velkých změn světa. Řekl, že navrhl Iniciativu globálního rozvoje, Iniciativu globální bezpečnosti a Iniciativu globální civilizace s cílem poskytnout čínské řešení globálních výzev.

Čína se nejprve zaměřuje na řešení vlastních problémů. Udržování dlouhodobé stability a udržitelného rozvoje v Číně jako velké zemi s více než 1,4 miliardy obyvatel je významným přínosem ke světovému míru, stabilitě a prosperitě. »Musíme konsolidovat úspěchy v oblasti zmírňování chudoby, dosáhnout revitalizace venkova a neustále zlepšovat úroveň zdraví a hygieny venkova,« uvedl.

Si Ťin-pching zdůraznil, že Čína je ochotna zapojit se do rozsáhlé spolupráce ve vědeckých a technologických inovacích se zeměmi po celém světě a aktivně se podílet na globálních výzvách, jako je řešení změny klimatu, boj proti epidemii a veřejné zdraví. Čína je ochotna pokračovat v posilování spolupráce s Nadací Billa a Melindy Gatesových v příslušných oblastech a v rámci své kapacity poskytovat podporu a pomoc dalším rozvojovým zemím.

Si Ťin-pching řekl, že Bill Gates je první americký přítel, kterého potkal letos v Pekingu. Svět se vynořuje z covid-19 a lidé by se měli více pohybovat, více komunikovat a zlepšovat porozumění. »Často říkám, že základ vztahů mezi Čínou a USA leží mezi lidmi a vždy jsme kladli naději v americký lid a doufáme, že přátelství mezi oběma národy bude pokračovat,« připomněl.

Bill Gates představil pokrok a budoucí spolupráci s Čínou a uvedl, že Čína dosáhla pozoruhodných úspěchů v oblasti snižování chudoby a zvládání epidemie covid-19, což je dobrým příkladem pro svět. Nadace Billa a Melindy Gatesových v posledních letech navázala dobrou spolupráci s Čínou a dosáhla pozoruhodného pokroku. »Urychlené inovace a rozvoj Číny jsou prospěšné pro Čínu, rozvojové země a svět. Nadace je odhodlána dále posílit spolupráci s Čínou v oblasti inovací, globálního snižování chudoby, veřejného zdraví, rozvoje léčiv, venkovského zemědělství a dalších oblastí a propagovat úspěšné zkušenosti a technologie v rozvojových zemích,« uvedl.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy