Stejně jako za první světové války. Až 50 000 Ukrajinců přišlo o končetinu

Od začátku války přišlo o jednu nebo více končetin 20 000 až 50 000 Ukrajinců, uvedl deník Wall Street Journal s tím, že tato čísla jsou srovnatelná s údaji z první světové války.

Publikace cituje údaje s odkazem na kyjevskou charitativní organizaci Houp Foundation a německého výrobce protéz končetin Ottobock. Ti se zase opírají o údaje ukrajinské vlády a partnerských společností. Článek poznamenává, že skutečný počet traumatizovaných osob může být ještě vyšší, protože proces protetiky trvá dlouho.

Publikace píše, že na začátku války byly hlavními příčinami amputací dělostřelecká a raketová palba. Nyní jsou vojáci zraněni minami nastraženými podél celé frontové linie.

Nezávislí ukrajinští novináři pak za poslední rok a půl identifikovali 284 000 nekrologů ukrajinských vojáků, které jejich rodiny a přátelé zveřejnili na sociálních sítích. V listopadu 2022 překonal počet nekrologů rekordní hranici 1100 denně, přičemž průměrně bylo denně zveřejňováno 400 nových nekrologů. Toto číslo by přitom mohlo být mnohem vyšší, kdyby se do něj byli zahrnuli i ti, kteří jsou pohřešováni, nelze je identifikovat nebo o jejichž úmrtí nejsou příbuzní informováni.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy