Home Domácí Strany DOMOV a Česká suverenita podávají trestní oznámení na ministra vnitra

Strany DOMOV a Česká suverenita podávají trestní oznámení na ministra vnitra

FOTO - ČTK/Miloš Ruml

Na budově ministerstva vnitra v Praze visí česká a ukrajinská vlajka, uprostřed se nachází podobizna ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. Strany DOMOV a Česká suverenita oznámily, že podávají na šéfa resortu vnitra Víta Rakušana (STAN) trestní oznámení.

»Má to značit výročí spojení vzniku samostatného Československa s poukazem na odhodlanost bránit demokratické hodnoty svrchovaného státu, které vzniklo na základě iniciativy ministra Víta Rakušana a spolku Dekomunizace,« sdělil ČTK Rakušanův mluvčí Jakub Veinlich.

»Vzhledem ke skutečnosti, že ministr vnitra vyvěsil na hlavní budovu ministerstva na výročí ‚Dne vzniku samostatného československého státu‘ vedle české vlajky prapor hanobící prezidenta jiného státu, se obě strany rozhodly podat trestní oznámení na ministra vnitra a další odpovědné osoby, za nabádání k trestnému činu vybízením k nenávisti a zneužití finančních prostředků státu k hanobnému činu,« uvádí se v tiskovém prohlášení stran DOMOV a Česká suverenita. Trestní oznámení podají v pondělí 31. října.

»Jsem přesvědčen, že se jedná o faktické zneužití pravomoci ministra vnitra, a to by mělo vést nejen k jeho odvolání, ale i k trestnímu stíhání, neboť tím úmyslně vyhrotil nenávist ve společnosti. Ani v zemích nejtěžší totality by si nikdo nedovolil vyvěsit vedle státní vlajky prezidenta jiného státu v pytli na mrtvoly,« řekl předseda strany DOMOV David Tygr Ploc.

»Tímto činem nás ministerstvo vnitra a celá vláda posouvá do nejhlubší totality, kdy se popravovalo i za pouhý názor. Myslím, že Milada Horáková se obrací v hrobě,« dodala šéfka České suverenity Jana Volfová.

Instalace na budově na Letné visí od noci na dnešek v rámci připomínky vzniku Československa. »Přál bych nám, abychom i v tomto těžkém období nadále prokazovali odvahu a odolnost, jako zakladatelé Československa v roce 1918,« uvedl Rakušan. »Nezávislost a svoboda, kterou jsme tehdy získali, se stala samozřejmostí. Tato éra skončila a tváří v tvář agresorovi zase a znovu ukážeme, že ji budeme bránit a bojovat za ni hrdě pod českou vlajkou,« doplnil.

Vicepremiér dnes fotografii s instalací sdílel také na svém Twitteru. »Víme, kdo je náš přítel, který krvácí i za naši svobodu. A také víme, kdo je náš nepřítel, a nenecháme ho ukrást pojem vlastenectví ani naši vlajku,« uvedl.

Zástupci stran DOMOV a Česká suverenita to vidí poněkud jinak. »Jsme přesvědčeni, že vláda dělá všechny kroky k tomu, aby nás skutečně zavlekla do války,« dodali Ploc a Volfová.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here