Trest pro BusLine za výpadky spojů: nedostane platbu za měsíc a zaplatí pokutu

Společnost BusLine, která zajišťuje regionální autobusovou dopravu ve čtyřech z osmi oblastí v Pardubickém kraji, nedostane platbu ze jeden měsíc. Důvodem jsou výpadky spojů po převzetí dopravy 12. června, firmě se nedostává řidičů. Kromě toho bude muset zaplatit pokutu podle smlouvy s Pardubickým krajem.

Pardubický kraj dopravcům platí pevnou částku za ujetý kilometr, dorovnává jim tržby z vybraného jízdného. »BusLine přišel s tím, že uděláme průměr jednoho měsíce a co by dostal jako tržbu, tak ji nedostane,« uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš (ODS). Smlouva počítá také s pokutami za neplnění závazku.

Od 12. června v kraji jezdí noví autobusoví dopravci, kteří vzešli ze soutěže, hejtmanství má s nimi smlouvy na deset let. Společnost BusLine získala Orlickoústecko, Lanškrounsko, Jevíčsko a Litomyšlsko.

V prvních dnech činily výpadky až 200 spojů denně, tento týden se jejich počet snížil na 60 až 80. Firmě se nepodařilo převzít část řidičů po předchozím autobusovém dopravci. Kraj ve snaze firmě BusLine pomoci oslovil další menší dopravce, několik řidičů poskytla i Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Problémy se ale jen zmírnily, situace by se měla stabilizovat od července, kdy začnou platit prázdninové jízdní řády. Pardubický kraj na 14 dní odpustil cestujícím jízdné, placení se obnovilo tento týden.

Kromě BusLine přepravní služby v kraji ještě zajišťují firmy Umbrella Services, ZDAR, Arriva autobusy a Car Tour. V jejich oblastech se tak závažné problémy nevyskytly. Pardubický kraj věří, že v září se již podobné potíže u firmy BusLine neobjeví.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy