Tunel jako z devadesátek, kritizuje rozprodej České pošty Sociální demokracie

Vláda chystá finální tunel. Tak nazval připravovaný rozprodej České pošty v aktuální tiskové zprávě místopředseda Sociální demokracie a vedoucí kandidát pro červnové volby do Evropského parlamentu Lubomír Zaorálek.

»Kdo nepamatuje tunely z devadesátek, teď může na příkladu České pošty jeden sledovat v přímém přenosu. Nejdřív nechala vláda zrušit řadu poboček a lidé musí stát na poště dlouhé fronty. Teď podle starého dobrého vzoru chystá finální tunel. Prodělečná část České pošty zůstane v rukou státu, který ji bude jako veřejnou službu dotovat. Výdělečná část se pak prodá soukromníkům, kteří budou vesele vydělávat a poděkují dnešní vládě,« napsal Zaorálek ve stanovisku, jež Sociální demokracie dnes dala webovému deníku iportaL24.cz k dispozici.

Strana dokonce na toto téma svolává na středu do Lidového domu tiskovou konferenci. Kromě tunelování České pošty budou jejími tématy pokles reálných mezd a návrhy řešení, reakce na vládní úpravy důchodového systému, včetně možnosti dřívějšího odchodu do důchodu u náročných profesí, a také protesty zemědělců. Kromě Zaorálka by se konference měli zúčastnit kandidátka Sociální demokracie do EP a předsedkyně Rady seniorů Lenka Desatová a další místopředseda SOCDEM Karel Machovec.

Nejstarší politická strana v zemi se na jaře minulého roku rozhodla pro změnu názvu – z České strany sociálně demokratické je prostá Sociální demokracie. Strana, která ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament, plánuje velký comeback nejen pro nadcházející eurovolby, ale pak i pro sněmovní volby v roce 2025.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Od roku 1989 v Československu vládnou zloději a zločinci. Rozkradli a zničili pracujícím lidem budoucnost.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy