V březnu si dopravní nehody v ČR vyžádaly 25 obětí, o čtvrtinu méně než loni

Počet obětí dopravních nehod v Česku byl letos v březnu zhruba o čtvrtinu nižší než loni, zemřelo 25 lidí. Také těžce zraněných ubylo o čtvrtinu. Vyplývá to z předběžných údajů o nehodách na webu policie. Nejtragičtějším dnem měsíce byl právě ten poslední – 31. březen, na který letos připadla velikonoční neděle. Během ní zemřeli na českých silnicích čtyři lidé.

V březnu 2023 zahynulo při nehodách v zemi 34 lidí, letos o devět méně. Těžce zraněných bylo loni v březnu 104, zatímco letos 79. Březen tak přinesl první meziroční pokles počtu obětí nehod v letošním roce. V lednu totiž bylo zemřelých 40 stejně jako v lednu 2023 a v únoru množství zemřelých oproti loňskému únoru stouplo o jednoho na 28.

V závěru března policie zaznamenala nejvíce zemřelých při nehodách za jeden den v tomto měsíci. Už krátce po půlnoci 31. března zemřel jeden člověk v Brně, když tam osobní auto vyjelo mimo silnici na stavbu a narazilo do traverzy. V Pardubicích zemřel osmačtyřicetiletý řidič, když v malé rychlosti narazil do plotu. Večer zahynula osmnáctiletá řidička osobního auta po nárazu do stromu na silnici mezi Poběžovicemi a Mnichovem na Domažlicku. Čtvrtou obětí byl motocyklista, který se večer střetl na Havlíčkobrodsku s autem na silnici I/34 mezi obcemi Jitkov a Ždírec nad Doubravou.

Stejně jako loni bylo i letos v březnu několik dní s rekordními teplotami. Motorkářů tak bylo mezi březnovými oběťmi nehod několik, hlavně v závěru měsíce. Například 26. března zemřel motorkář na dálnici D1 na Benešovsku po nárazu do středových svodidel, když podle policie nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a svým schopnostem.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy