V Česku bude závěr týdne deštivý, teploty zůstanou nadprůměrné

Závěr týdne bude v Česku deštivý, v horských oblastech nasněží. Teploty přes den zůstanou nadprůměrné, na některých místech překročí i deset stupňů Celsia. V noci se v závěru týdne ochladí, ojediněle teploty klesnou i pod nulu. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Dnešek přinese déšť na většinu území Čech, na Moravě a ve Slezsku bude po většinu dne pršet spíš ojediněle, srážek tam přibude až později odpoledne a večer. Na návětří hor počítáme s trvalejšími srážkami. Za celý dnešní den může na jihozápadním návětří Jizerských a Orlických hor a Krkonoš, případně také Šumavy spadnout i kolem 40 mm,« uvedli dnes meteorologové na Facebooku. Doplnili, že na horách se budou objevovat i silnější nárazy větru, nejčastěji kolem 70 kilometrů za hodinu. V severozápadní polovině Čech a ve Slezsku pak místy kolem 55 kilometrů za hodinu. Teploty se dnes budou pohybovat v rozmezí od sedmi do 11 stupňů Celsia.

Podobný ráz počasí vydrží v pátek. V polohách nad 1000 metrů nad mořem a v Čechách od jihozápadu postupně nad 600 metrů očekávají meteorologové déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty zůstanou nad nulou, budou od osmi do čtyř stupňů Celsia, na západě až dva stupně Celsia. Nejvyšší denní teploty vystoupají na šest až deset stupňů.

Zataženo bude i v sobotu, na většině území kromě západu občas zaprší. V polohách nad 1000 metrů, v Čechách nad 600 metrů a ráno i níže se objeví srážky smíšené nebo sněhové. Během dne budou srážky od jihozápadu ustávat. Nejnižší noční teploty se na Moravě a ve Slezsku budou pohybovat od osmi do tří stupňů, v Čechách už bude chladněji, od tří do minus jednoho stupně Celsia. Před den mohou teploty na některých místech vyšplhat až na 11 stupňů Celsia.

V neděli očekávají meteorologové oblačno až polojasno, ráno se mohou ojediněle vyskytnout mlhy, přes den ojediněle opět i přeháňky. Nejnižší noční teploty budou od dvou do minus dvou stupňů, na východě kolem tří stupňů, během dne stoupnou až ke 12 stupňům Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy