Zaorálek: Fialova vláda si práce svých špičkových diplomatů neváží?

Eva Filipi je jednou z nejzkušenějších českých diplomatek, která se dočkala mimořádného uznání ve světě mezinárodní diplomacie. Za její práci jí dnes poděkoval exministr zahraničí a lídr kandidátky Sociální demokracie do Evropského parlamentu Lubomír Zaorálek. Kromě jiného se jí podařilo pomoci desítkám lidí, včetně Čechů, ze Syrského vězení. Na vysoké profesionální úrovni působila na ambasádách v Iráku, Libanonu, Turecku a Sýrii. »Je podivné, že se jí po ukončení její poslední mise v Damašku nedostalo patřičného ocenění a uznání od současného ministra zahraničí ani premiéra,« uvádí se v tiskové zprávě, kterou dal k dispozici iportaL24.cz tiskový mluvčí SOCDEM Jan Nováček.

»Nevzpomínám si, že by se mi dostalo tolika poděkování od kolegů ministrů z jiných zemí v souvislosti s působením našeho velvyslance, jako tomu bylo v případě Evy Filipi za jejího působení v syrském Damašku. Opakovaně mi děkoval například ministr zahraničí USA John Kerry nebo německý šéf diplomacie Frank-Walter Steinmaier, ale stejně tak její práci oceňovala diplomacie Polska nebo Holandska,« vyzdvihl Zaorálek. »Jsem si jist, že kdyby byl ještě mezi námi Karel Schwarzenberg, tak by se také připojil k mému poděkování, protože jsme oba vždy velmi oceňovali práci, kterou Eva Filipiová odváděla na Blízkém Východě. Bylo na ní vidět, že dělá práci, kterou má ráda, a které jí přináší radost a zároveň přitom z přesvědčení slouží zájmům České republiky a snaží se, aby to, co dělá přinášelo její zemi maximální užitek,« dodal.

»Eva Filipi dokázala pracovat i ve velmi nelehkých podmínkách. Vzpomínám si, že jsem v době jejího působení musel opakovaně odmítat její návrhy, aby z Damašku byla stažena ochranná služba, která tam byla pro její bezpečnost, protože mi tvrdila, že je to pro ‚ty mladé chlapce‘ příliš nebezpečné a ona má o ně hrozný strach. Jí samotné, ‚staré bábě‘ se přece nemůže nic stát, říkala mi,« připomíná volební lídr SOCDEM. »Děkuji Evě Filipi za spolupráci a za to, co dokázala. Přeji ji hodně štěstí do dalších let,« uzavřel Zaorálek.

(pk)

FOTO – SOCDEM

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Ten Zaorálek je ale pokrytec, se Sobotkou zlikvidovali ČSSD a teď se Zaorálek snaží sbírat body kritikou všeho možného, proč dělá s Filipi takového génia? To kvůli jejímu etniku? Já jsem ji zažil v Ankaře, a nevím, o čem to Zaorálek mluví.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy