Březnová demonstrace? Rajchl na přání lidí pozve Babiše, Ševčíka i Klause

Na březnové demonstraci pořádané stranou PRO Jindřicha Rajchla by se mohli v rolích řečníků objevit mj. exprezident Václav Klaus, předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš nebo bývalý děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík, který byl koncem loňského roku kvůli svým postojům a názorům v rozporu s demokratickými principy odvolán.

Akce, která je naplánována na 23. březen 2024, má navázat na loňské statisícové demonstrace, které se v centru metropole uskutečnily v březnu a v dubnu pod názvem Česko proti bídě a v září jako Česko proti vládě. Rajchl již na podzim minulého roku vyzval, že o další demonstraci rozhodnou lidé internetovým hlasováním. »Je nezbytné, aby převzali iniciativu. Oni se stanou tím žádaným motorem, scénáristy celé akce,« uvedl šéf PRO v říjnovém rozhovoru pro internetový deník iportaL24.cz. »Je to velmi revoluční věc, zkouška přímé demokracie. Ta totiž má fungovat přesně takhle!« dodal Rajchl.

Lidé mohli hlasovat nejen o tom, koho na demonstraci chtějí slyšet a o konkrétním termínu, nýbrž i o tom, jestli vůbec nějakou další akci chtějí. »Svým hlasováním jste si řekli o mne (PRO), Janu Zwyrtek Hamplovou (nezávislá senátorka), Andreje Babiše (ANO), Jaroslava Foldynu (SPD), prezidenta Václava Klause, Vidláka (nezávislý blogger), Miroslava Ševčíka,« uvedl na svém Facebooku Rajchl. »Pozvu je všechny a pozvu i mnohé další. Buď tváří v tvář tomuto nebezpečí dokážeme zatáhnout za jeden provaz, nebo prohrajeme. Je to jen na nás!«

Když mluvil o nebezpečí, měl tím na mysli »novinky« právě začatého roku 2024. »Už rok a půl jezdím po celé naší vlasti a na každém setkání s našimi podporovateli varuji před nahrazením koruny eurem, před nepřímým vynucováním tzv. e-identity a před zřízením digitální měny CBDC. Vždy hovořím o tom, že tyto tři hrozby považuji za největší útok na individuální práva a svobody každého jednotlivce. Nyní je evidentní, že frontální útok na jejich tvrdé prosazení i proti vůli většiny obyvatel České republiky, právě započal,« napsal na sociální síti Rajchl.

Podle něj útok proti české koruně započal prezident Petr Pavel ve svém novoročním projevu. »Tématu se samozřejmě chopili všichni eurohujeři počínaje Piráty, STAN a TOP 09 a začali tlačit na pilu. Jen tak mimochodem byly od 1. 1. 2024 zrušeny velké technické průkazy, což ve svém důsledku znamená jediné bez zřízení e-identity nekoupíte ani neprodáte jediné auto či motorku. A projekt CBDC už je samozřejmě za rohem. Jakmile bychom euro přijali, tak by nám velmi záhy bylo oznámeno, že se ruší bankovky a měna euro již bude existovat pouze v digitální podobě. A když budete potom náhodou zlobit (nenaočkujete se při příští pandemii, budete šířit dezinformace, či jakkoliv antisystémově působit), tak vám holt vaši digitální peněženku omezí či zablokují úplně. Regulace běžného způsobu života ve jménu zelené inkvizice se stane součástí naší reality – živě si představuji, jak si budete moci koupit jen 50 litrů nafty týdně, jen 2 letenky za rok, či pouze 200 deka hovězího masa za týden. S digitální peněženkou lze tyto vymoženosti moderní doby zavést zcela hravě,« dodal předseda strany PRO.

Podle něj je otázkou »jestli tuhle klíčovou dobu prospíme a budeme se opět spoléhat na to, že se to nestane, a nebo jestli s tím už konečně začneme něco dělat«. Vzkázal, že vláda musí pryč »stůj co stůj« a březnová demonstrace v Praze tomu má napomoci.

Necelé tři měsíce poté budou následovat volby do Evropského parlamentu a na podzim budou lidé rozhodovat o obsazení krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Volby do Poslanecké sněmovny se, pokud k nim dojde v řádném termínu, uskuteční v září nebo v říjnu 2025.

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

7 KOMENTÁŘŮ

  1. Pokud tam bude mluvit Vacek, tak tam nejdu. z těch jmenovaných mi vyhovuje pouze Foldyna a Vidlák. A co paní Mazancová ze školských odborů, tu bych tam pozval, aby se tam znemožnila.

  2. Vítám demonstrace v Praze, ale stává se to jen pouťovou akvizicí. Rajchl je vypočítavá liška ,tak jako současná společnost ,zařvat si zamávat vlajkou a jdem na pivo.

    • Obdivujte si koho chcete, ale za dnešní společenský a hospodářský marasmus trvající už 34 let je Klaus zodpovědný v první řadě. Klaus se ze svých svinstev nevykecá a nevylže. Klaus patří k tomu nejhoršímu, co tato země nosí.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy