Čtyři děti včetně kojence zázračně přežily pád letadla a čtyřicet dní v džungli

AKTUALIZOVÁNO

Kolumbijský prezident Gustavo Petro oznámil nález živých dětí, které byly prohlášeny za pohřešované po pádu letadla v džungli 1. května. Děti, které strávily 40 dní v kolumbijské džungli, byly vojenským letadlem dopraveny do hlavního města země k lékařské péči, informoval deník Tiempo.

»Radost pro celou zemi. Čtyři děti, které se pohřešovaly před 40 dny v kolumbijské džungli, se objevily živé,« napsal na Twitteru.

Kolumbijské ozbrojené síly zveřejnily na Twitteru fotografie, na nichž jsou děti obklopeny vojenským personálem. Na záběrech jsou vidět všichni čtyři nezletilí, včetně kojence, kterému byl po pádu letadla jeden rok. Ostatním dětem byly v době nehody 4, 9 a 13 let.

Děti byly podle armády nalezeny 3,5 km od místa pádu letadla. Podle předběžných zpráv byly celých 40 dní samy. »V určitém okamžiku našli psa. Zachránily se samy, je to výsledek jejich výchovy v domorodých rodinách,« řekl Petro.

Na palubě letadla Cessna 206, které cestovalo z obce Solano do města San José del Guaviare, bylo celkem sedm osob. Dne 15. května našla armáda letadlo a těla tří dospělých v džungli. V poslední předané zprávě pilot letadla ohlásil poruchu motoru. V blízkosti letadla byly nalezeny předměty, které naznačovaly, že děti na palubě ve věku 1, 4, 9 a 13 let přežily. Při pátrání po nich armáda a domorodci našli šátek a nakousnuté ovoce.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy