Neřešitelný problém s bezdomovci, v Los Angeles žádají bohaté, aby jim kupovali byty

Starostka Los Angeles Karen Bassová požádala »ty nejšťastnější«, aby pomohli financovat bydlení pro bezdomovce v rámci nové strategie řešení této krize. Strategie řešení problému totiž selhává, upozorňuje Fox News.

»Nebudeme lidi schovávat, ale co uděláme, je, že lidi ubytujeme,« uvedla demokratická starostka při projevu o snaze města ubytovat více než 40 000 lidí bez domova. »Krize na našich ulicích není nic menšího než katastrofa.«

Bassová sice vyzdvihla úspěch svého programu Inside Safe, díky němuž se podle agentury Associated Press přesunulo do dočasných přístřešků více než 21 000 bezdomovců, trvala však na tom, že tato »strategie« a »systém« přesunu bezdomovců do dočasného bydlení nakonec krizi bezdomovectví v Los Angeles ukončí.

Bassová tak uznala nákladnost tohoto úsilí a požádala bohaté, aby pomohli »urychlit« nákup bydlení pro bezdomovce. »Žádáme nejšťastnější Angelenos, aby se na tomto úsilí podíleli osobními, soukromými a filantropickými prostředky – aby nám pomohli získat více nemovitostí, snížit náklady a urychlit možnost jejich ubytování.«

Podle ní krize bezdomovců postihla všechny obyvatele města, odlákala podnikatele a zákazníky, stála daňové poplatníky městské zdroje a způsobila bezpečnostní problémy. »S tím se prostě nesmířím a naše město si to nemůže dovolit,« tvrdí. »To je posláním naší nové kapitálové kampaně LA4LA.«

Nový program bude záviset na »lidskosti a velkorysosti soukromého sektoru«, dodala demokratka. »LA4LA může být pro Los Angles zásadní změnou, bezprecedentním partnerstvím, které bude čelit této mimořádné události, příkladem narušení stávajícího stavu a vybudování nového systému pro ochranu životů.«

Na boj s bezdomovectvím byly v regionu vynaloženy miliardy dolarů a existuje celá řada nových programů. Podle starostky je však možné, že počet lidí bez domova bude i nadále narůstat, částečně kvůli vystěhovávání a ukončení podpory při pandemii covid-19 pro domácnosti s nízkými příjmy.

Podle Losangeleského úřadu služeb pro bezdomovce (LAHSA), hlavního centralizovaného centra služeb pro bezdomovce ve městě, bylo v roce 2023 považováno za bezdomovce více než 75 500 osob, což představuje 9% nárůst v obvodě.

Fox News Digital informoval, že koalice podnikatelů a obyvatel L. A. podala na město žalobu, v níž tvrdí, že nedodrželo dohodu o narovnání z roku 2020, v níž slíbilo, že vybuduje tisíce přístřešků a vyčistí tábořiště bezdomovců.

Minulý týden losangeleská městská rada na žádost federálního soudce souhlasila, že zaplatí externí firmě 2,2 milionu dolarů za audit svých programů pro bezdomovce.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy