Home Názory Ostuda jménem Černochová

Ostuda jménem Černochová

Myslím, že kdyby přišlo na věc a kdejaký maďarský uzenář se dovtípil, že já, co stojím ve frontě, jsem z České republiky, klobásu by mně neprodal. Hnal by mě svinským krokem, tou klobásou snad jedině hroziv.

Tohle jsem se dočetla na prestižním maďarském serveru hungarytoday.hu:

Česká ministryně obrany: Jaderná válka? Není problém.

České ministryni obrany se podařilo ještě více zvýšit již tak vysokou pravděpodobnost možné eskalace války na Ukrajině. Podle ní se čeští občané nemají čeho bát, ani kdyby byly na bojišti použity jaderné zbraně.

V reakci na zprávu o záměru Kremlu umístit jaderné zbraně na území sousedního Běloruska se Jana Černochová během rozhovoru v České televizi minulý týden snažila české občany uklidnit ohledně perspektivy jaderné eskalace. Avšak místo toho, aby se snažila takové teorie odmítnout, případně informovala o snahách o deeskalaci situace s cílem zabránit podobným tragédiím, šokovala české diváky tím, že místo toho bagatelizovala dopady jaderné konfrontace.

Česká ministryně obrany uvedla, že důsledky použití taktických jaderných zbraní na Ukrajině by pro Českou republiku nepředstavovaly žádné riziko. Pokud by k něčemu takovému došlo, občané České republiky by nebyli nijak ohroženi, řekla.

Její uvolněný postoj je v příkrém rozporu s hodnocením polského vedení, které okamžitě požadovalo tvrdší sankce vůči Bělorusku a uvedlo, že tento krok je součástí agresivního postoje vůči Polsku.

Kromě toho, že OSN rovněž varovala před rizikem jaderné války, které je vyšší než kdykoli po konci studené války, nesdílel optimismus české ministryně ani předseda parlamentní frakce maďarské vládní strany Fidesz Máté Kocsis. V nedělním rozhlasovém rozhovoru varoval, že čím více zemí se zapojí do války na Ukrajině, tím rychleji se blížíme ke světové válce, a zdůraznil, že pokud dojde ke světové válce, bude to válka jaderná.

Máté Kocsis jménem vládních stran prohlásil, že budou bojovat do poslední chvíle, aby si vynutili mír a vyjednávání, ne eskalovat válku, nezvyšovat dodávky zbraní a nezvyšovat počet mrtvých. Kritizoval také ty, kteří podle něj od vypuknutí rusko-ukrajinské války prosazují tzv. proválečnou rétoriku.

Podle politika z největší vládní strany se válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou rozšířil a místo toho, aby západní mocnosti využily své moci, vlivu a vojenské převahy k vynucení míru nebo okamžitému příměří, přikrmují válku dodávkami stále výkonnějších zbraní.

Marie Krejčíková

13 KOMENTÁŘE

 1. je to těžko uvěřitelné co si tato „dáma“vůbec dovolí!!! Její zasvěcené bláboly+agresivní vulgarita je ukázkou jak to dopadne, když se k moci dostanete totální primitiv.

 2. Brát si za vzor Maďarsko, které leze Putinovi do zadku a ve finále si s nimi Putin zadnici vytře a přidá je na seznam nepřátelských zemí, není dobrá cesta pro suverénní stát – pokud chceme mír, je potřeba tlačit na agresora, aby opustil cizí území, neposílal tam rakety, tanky, vojáky… agresorem je Russko.

 3. Nechci se p. Černochové zastávat, ale má částečně pravdu v tom, že taktická jaderná zbraň na území Běloruska nepředstavuje pro ČR prozatím bezprostřední riziko z hlediska dostřelu a ráže (mohutnosti) těchto zbraní. Chtěla zřejmě obyvatelstvo uklidnit, ale výsledek je kontraproduktivni. Někdy je lépe mlčet. Souhlasím ale s předcházejícím diskutujicim, že ženy jako ochránkyně rodinného krbu mají tendenci vystupovat a vyjadřovat se emotivněji.

  • Nejdříve se podívejte na vyjádření Černochové v OVM dne 2.4.2023 co vlastně řekla a zjistěte si taky informace o tom, co jsou to taktické jaderné zbraně.
   Pak tady nebudete spřádat takové slovní konstrukce jaké uvádíte. Jste totiž vedle jak ta jedle. Uvádíte hlouposti a jste jak ta Černochová.

 4. S Černochovou to nesouvisí ale byla by škoda , kdyby se zpráva z dezinformačního webu ztratila.
  „Poprvé v historii vztahů mezi USA a Gruzií uplatnil Washington na Tbilisi sankce. Přesněji řečeno, uvalil vízová omezení na čtyři členy Nejvyšší rady spravedlnosti Gruzie – řídícího orgánu „třetí složky“
  moci, jakoby garanta její nezávislosti. Michail Chinchaladze, Levan Murusidze, Irakli Shengelia a
  Valerian Tsertsvadze byli na černé listině. Chinchaladze je navíc předsedou gruzínského odvolacího soudu. Jak uvedl šéf ministerstva zahraničí Anthony Blinken, tito jednotlivci „zneužili svého oficiálního postavení“ a „podkopali tím právní stát a důvěru veřejnosti v gruzínské soudnictví“.
  —————–
  Podle průzkumů věří gruzínským soudcům víc než 70% Gruzínců. Gruzínci nevyhověli požadavku kapitalistů z USA aby zaútočili na Rusko. Gruzínci jsou pobouřeni tím že Blinken nařizuje soudcům v Gruzii, jaké rozsudky mají vydávat a sankcemi je nutí aby se mu podřídili. JE škoda že cenzor má nařízeno mazat odkazy

  • Mně přijde v pořádku, že iPortal24 neumožňuje odkazy v diskusích na jiné weby. Kdo chce číst něco jiného, iPortal24 mu přece nebrání. iPortal24 není platforma pro cizí zdroje, co chce iPortal24 sdělit, to uvedl ve svých článcích.

  • Jane (Milane), přestaňte prosím „brázdovatět“ a nepoužívejte slovo cenzor 🙂 . Vkládání odkazů do diskuze fungovalo, to víte moc dobře sám. Že to teď nejde, není cenzura, ale technikálie.
   Z.

 5. Nerad dělím vlastnosti na typicky ženské a mužské, stejně jako nemám rád konfrontace ženy vs. muži. Je to v zásadě totiž pitomost. Je ale pravdou, že ženy jsou jinak dispozičně vybaveny, protože s nimi stvořitel ve své neskonalé moudrosti měl svůj záměr. Ale ať už to byl stvořitel, nebo moudrá příroda přirozeným výběrem druhu, ty rozdíly tam prostě jsou. Proč byla žena předurčena jako ochránce rodinného ohně a rodička a pečovatelka a zvládá to lépe než muž můžeme diskutovat do alelujá. Ale jednou je to tak, ta role jim více sedí a je tam více argumentů pro, než proti. Proto nechápu, jak může žena, předurčená život opečovávat, stát na pomyslné hranici hry se smrtí a drze ji dráždit a čekat, co udělá. Je to ještě žena v pravém slova smyslu se vším všudy? Nebo jen přírodní odchylka, jak to příroda umí, aby něco zkusila jiného, když se to ujme, množí se to, když ne, vymře hned nebo postupně? Proč tyto úchylky posloucháme a dáváme jim prostor? Taky se poté může stát, že na tom světě zůstane už jen ta úchylka a vývoj se posune zcela jiným směrem. Přeje si někdo život mezi řadou Pekarových, Černochových, Gergorových nebo Jouzových?

 6. S blbostí pravicových žen v politice oplývajících neuvěřitelnou hloupostí se v poslední době roztrhl pytel.
  Bezesporu mezi nimi vedle Pekarové z TOP-09 vyniká Jana Černochová z Fialovy ODS. Tato krvelačná válečnice Černochová, která prostřednictvím Řehky chystá pro české chlapy mobilizaci, nejenže šikanuje nadporučíka AČR Davida Svobodu za názor, ale pasovala se sama i do role odbornice na jaderné zbraně.
  Černochová v neděli 2.4.2023 v Moravcově pořadu v ČT24 Otázky Václava Moravce s vážnou tváří tvrdila (17. minuta diskuse), že použití taktických jaderných zbraní v současné době na ukrajinském válčišti představuje nulové riziko pro obyvatele České republiky. Toto opakovala několikrát. Zaštiťovala se ve svém vyjádření Danou Drábovou, která je prý odbornice a Drábová podle tvrzení Černochové tyto jaderné otázky mnohokrát studovala v diskusích v ČT. Nevěřil jsem vlastním očím a uším, když jsem zíral na bohorovnou Černochovou při pronášení těchto jejích pitomostí do televize ČT24.
  Máme se ještě na co těšit, když naši zemi řídí lidé jako Černochová.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here