Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Obrovské povzbuzení pro malověrné

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Obrovské povzbuzení pro malověrné

Mnozí se nechávají opít neustálým prezentováním volebních preferencí, které mají v podstatě utvrdit voliče, že musí volit menší zlo. A tak se volí ti, kteří si už vyseděli důlek v lavicích Poslanecké sněmovny a je jedno, jestli sedí v koaličních či opozičních lavicích. A výsledkem je, že se Česká republika propadá do stále většího, nejenom ekonomického, ale i morálního marasmu.

A teď to v Nizozemí utnul Geert Wilders. Prý velké překvapení voleb. Všechna korporátní média jsou v šoku. Volební preference před volbami? Nic moc. Výsledek? Vítězství »o parník«. Čím to, že se tak rozhodli racionálně uvažující Holanďané?

Mnozí z nás se díváme na Nizozemí prizmatem uliček s červenými lucernami a canabis shopy v Amsterodamu. To je ovšem jenom matoucí výloha.

Kamarádil jsem se jednou v létě ve Francii s jedním Holanďanem, který mi říkal, že tento pohled na ně je zcela zavádějící. Praví Holanďané jsou naopak velice, dalo by se říct, úzkoprsí a až prudérní. Hlavní církví v Nizozemí je kalvinismus. Kalvinisté prosazují co nejprostší a až asketický život. Ten můj sezónní kamarád, Holanďan, kterého jsem potkal při své osamělé pouti na jihu Francie, mi povídal, že v životě neviděl svou manželku nahou. A milují se jenom za tmy. Mimochodem, trochu vtipu v tomto dosti vážném článku, potkal jsem jej na nudistické pláži. Asi si chtěl vylepšit své vizuální slasti, kterých se mu od jeho vlastní ženy nedostávalo.

Povídal jsem mu: »Kamaráde, co Amsterodam a téměř nahé dívky ve výlohách uliček u kanálů ve starém centru,« a on odpověděl: »Víš, my Holanďané jsme obchodníci, to je dobré pro město, naláká to turisty, ale pravého Holanďana tam nepotkáš.«

Tolik o rozdílu toho, jak my vnímáme Nizozemce a jací skutečně jsou. Velice dobří obchodníci, kteří mají zkušenosti s demokracií již několik staletí. Jejich demokracie je, dle mého soudu, na nejvyšší světové úrovni, neboť tam neexistuje 5% práh či jakýkoliv práh nutný pro překročení úspěšného kandidáta či strany do parlamentu. Prostě každá strana či hnutí, která dosáhne na mandát, ten mandát také dostane.

To je světový unikát a znamená to, že si občané tohoto mořem neustále ohrožovaného státu nenechají nikým omezovat svou svobodnou vůli. Takže tam nehraje roli žádná malověrnost typu: »Ten politik jenom žvaní a ničeho za celých 12 let, co je v parlamentu, nedosáhl, nic se mu nepovedlo pro lidi udělat, ale má naději na to, že bude znovu zvolen, což jiný, který by mohl věci změnit, nemá, tak mu to zase hodím.«

Tak to prostě v Nizozemsku není. Proto já stále, už od založení Strany zdravého rozumu (nynější název Rozumní) v roce 2002 prosazuji, aby toto existovalo i u nás. Jinak se situace obyvatelstva nezlepší). Pořád budou lidé volit mešní zlo, až propadnou na úplné dno.

Lidi se prostě v té krajině kanálů, řek a rozvážných lidí už skutečně naštvali a řekli si, už nebudeme naslouchat kašírovaným zprávám korporátních médií, vidíme sami, kam vede soužití s migranty muslimského vyznání a dáme vládu do rukou tomu, kdo na toto nebezpečí neustále upozorňuje i s nasazením vlastního života, a ne těm, co si vypočítali, že by na to mohli lidé slyšet, a kteří za to, co se tu děje, mohou.

A žádné nálepky jako např. extrémisti apod. nás od našeho rozhodnutí neodvrátí. Takže. Holanďané, už jste konečně přestali bloudit a ukázali jste Evropě ten správný směr. Díky vám. A teď už je to na nás, na Češích, Moravanech a Slezanech, abychom je následovali.

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost ČR

28 KOMENTÁŘE

  • Josef, v příštích volbách se připrav na pořádný výprask pro Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla. Dostanete všichni na tlamu a lidi vás vypráskají. Už vás lidi mají plné zuby, vašich krádeží a vašeho ustavičného lhaní.

    • Josef, máš v tom chaos a pořádný, protože před volbami a pak po volbách tomu Fiala říkal Pětikoalice. Takže zase pětikoaliční lhaní jak jsme u Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla zvyklí. A ty Josef ty lži jen poslušně papouškuješ jako správný pětikoaliční primitiv a správný Fialův fámulus.

   • A Vy uvědomujete, že podpora komunistů je menší než je registrováno osob LGBT+? Jo to je mrzuté a ani nadávky to nespraví. Koalice jsou běžnou součástí politického života.

    • Josef, ty jsi z toho blízkého výprasku Fialy a Rychetského Pětikoalice tak zpitomělý, že už voláš na pomoc i teplouše. Josef, ty jsi s nimi v koalici či ve spolku, že jsi tak informovaný?

 1. Prosazováná dobré myšlenky je sice dobré, ale nemá naději na úspěch. U nás ty malé straničky v podstatě přispívají k úspěchu dnešní koalice. Změnu volebního zákona parlament neodsouhlasí, protože by si podrazil nohy. U nás by pomohlo jedině spojení všech těch stran a straniček a to zase nikdo nedokáže. Takže východisko neexistuje a na to ta naše vláda hraje. Jakoby se nic nedělo.

  • A copak nám zařídily ty velké opoziční strany. Ty se měly spojit a ne, že propadlo 4,6 Přísaha,a 4,5 ČSSD, 4 KSČM. Proč jim Babiš nenabídl stejnou koalici, jakou nabídl Fiala KDU- ČSL a TOP09. Já jsem s Babišem na to téma hovořil při 28. říjnu na Hradě v roce 2020 a jeho odpověď byla. My to vyhrajeme. Skutečně to vyhráli. To měl pravdu. Ale k čemu, kromě obrovských prachů ze státní kasy to bylo. Totéž SPD (ta alespoň se spojila v obecních volbách s Trikolorou. Na tyto kolosy se obracejte a ne na nás. Malé straničky měly dohromady 1% . Takže k úspěchu dnešní Fialovy koalice přispěl Babiš a Okamura, že nedokázali nabídnout spolupráci dalším. Ať je Fiala, jakej chce, ale myslelo mu to politicky, na rozdíl od Babiše, který pořád nemůže zapomenout to, že výhra nestačí. Je nutné postavit vládu.

  • Východisko existuje. Popsal je už v 19. století jeden starý pán, co si ho Britové před lety zvolili myslitelem tisíciletí.

 2. Nejen ekonomického, morálního ale také demografického marasmu. Zkuste si vzpomenout na Kaddáfího výrok o vaginách muslimských žen. V roce 2008 jsem nabídl evropským politiků, mimo jiné i předsedovi vlády Holandska Janu Petru Balkenendemu, řešení demografického problému, tj. řešení hromadného vymírání pracující populace Holandska (v roce 2008 porodnost 10,5 dítěte na 1000 obyvatel, místo potřebné 15,4 dítěte). Nabídl jsem reformy daňovou, důchodovou a sociální se zárukou TRVALÉHO zvýšení úhrnné plodnosti nad 2,1 dítěte/ženu a současného snížení nákladů na sociální stát. Od J. P. Balkenendeho jsem se odpovědi nedočkal. Jedinou odpověď na nabídku jsem obdržel z 10 DOWNING STREET. Odepsal mi svědomitý anglický úředník R. Smith, který si bohužel spletl důchodovou reformu s bankovním produktem – penzijní reformou – a usoudil, že Anglie již důchodovou reformu má a proto další nepotřebuje. Více v kapitole „Podporují evropští politici genocidu národů, kterým vládnou?“ v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si nemusíte kupovat, stačí výpůjčka v městské knihovně.

 3. Dobře napsáno….konečně nějaká západní země EU pochopila,co jim migrace přinesla a také vzala a výsledek je jasný.

 4. Čím více těch všelijakých PRO, Rozumných, Přísah, Trikolór a dalších pseudobolševiků, tím lépe pro nás pro pravičáky, protože odsáváte hlasy ANO a SPD.

  • To máte bohužel pravdu a také díky vám voličům pravice zejména ODS už nám v této republice téměř nic nepatří,už téměř vše jste prodali nebo rozdali v nepovedené privatizaci,restituci,či sanaci všech možných bank…o současné situaci ani nemluvě….smutné

   • Brázda se patrně podílí na krádežích po listopadovém puči 1989, ale spíše je to ten z mnoha hňupů, kteří se považují za pravičáky a podporují něco, z čeho nemají žádný prospěch.

   • Přesně tak. Ale to pan Brázda s klapkami na očích a uších nevidí a neslyší. On mám jenom tu svou ideu, které se musí všechno podřídit.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here