»Rusko, pro tebe všecko.« Neetická, lživá a podlá antikampaň koalice SPOLU, tvrdí ANO

Kampaň před volbami do Evropského parlamentu se začíná vyostřovat hned po jejím spuštění. Opoziční hnutí ANO nezaregistrovalo doménu s heslem své kampaně »Česko, pro tebe všecko«, což využila koalice SPOLU a umístila na web obrázek s heslem pozměněným na »Rusko, pro tebe všecko«. Podle předsedkyně poslanců ANO Aleny Schillerové jde o neetickou, lživou a podlou antikampaň.

»Koalice SPOLU se nijak netají, že je autorem tohoto způsobu kampaně,« řekl dnes novinářům předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Hnutí ANO podle něj udělalo »tu neuvěřitelnou chybu«, že si nezaregistrovalo doménu s klíčovým heslem kampaně.

Zároveň odmítl, že by se tak koalice pouštěla do antikampaně. »Naše kampaň je pozitivní, už dlouho se mohou občané seznamovat s našimi základními hesly, ať se to týká bezpečnosti EU či konkurenceschopnosti,« uvedl. Umístění grafiky je podle něj poukazem na nebezpečí, která politika ANO přináší.

Kampaň ANO a jeho předsedy na sociálních sítích je podle Fialy celá založená na kritice vlády a premiéra. »Tak by měli být schopni něco unést i od nás, to k politice patří,« konstatoval Fiala.

Hnutí ANO je jiného názoru. »Jde o neetickou, lživou a podlou antikampaň, která si nic nezadá s hybridními útoky kremelských propagandistů,« uvedla na tiskové konferenci před dnešní mimořádnou schůzí Sněmovny předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Za zcela šokující pak označila dnešní přiznání premiéra Fialy, který se podle ní jindy tak rád staví do role obránce hodnotové politiky a morálních zásad, že se jedná o jeho koalicí organizovanou, placenou a zinscenovanou antikampaň.

Koalice nemá co obyvatelům nabídnout

»Je to bohužel typický rukopis pětikoalice, která kromě využívání mimořádně tragického konfliktu na Ukrajině ve svůj prospěch nemůže obyvatelům naší země nabídnout vůbec nic,« dodala předsedkyně klubu.

Dotklo se jí, že koalice SPOLU kromě změny hesla na obrázku také překreslila české vlajky na tvářích předsedy hnutí Andreje Babiše a jedničky kandidátky Kláry Dostálové na ruské a hnutí ANO onálepkovala jako stranu bojující za Rusko. Obrázek totiž doprovází text »Do Evropy volte raději Spolu, tam vám žádné Rusko nehrozí«. Schillerová připomněla, že za vlády ANO Česko vydalo ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA, po otravě agenta Sergeje Skripala vyloučilo tři ruské diplomaty a po vrbětické tragédii zrušilo rezidenturu 81 Rusům z ruské ambasády. Neopomněla také zdůraznit, že právě kroky hnutí ANO vedly k tomu, že Česko bylo společně s USA označeno ruským režimem jako Rusku nejvíce nepřátelská země.

»Snaha politiků SPOLU stavět se do role ochránců morálky a hodnot je tím stále směšnější. Nejedná se jenom o faul, ale rovnou o otevření kanálu, ve kterém se zrcadlí politika založená na rozeštvávání, lžích, nálepkování, podvodech a bohužel i zneužívání války,« prohlásila Schillerová. Hnutí bude podle ní žádat od premiéra za tyto »bezprecedentní útoky« okamžitou omluvu.

ANO svou kampaň i heslo před červnovými evropskými volbami představilo ve středu ve Zlíně.

(jad)

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Řidič autobusu R. S. v roce 2012 přimaloval na plakát s ksichtem nějakého odéesmana tykadla. Byl za to nakonec odsouzen k náhradě škody a veřejně prospěšným pracím. Na ty ale odmítl nastoupit a nakonec proto skončil ve vězení.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy