Sedmero největších mýtů o ženách. Tohle všechno fakt není pravda!

Existuje řada všeobecně rozšířených mýtů o něžném pohlaví. Tradují se mezi tolika generacemi mužů, že je to už bezmála součást historie lidského pokolení. Některé mýty s sebou navíc přinesla i moderní doba. Přitom jde vesměs o hlouposti, jež v reálném světě neplatí ani za mák. Vybrali jsme pro vás sedmero nejhlouběji zakořeněných mýtů o ženách.

1. Ženy jdou na všechno citově, kdežto muži racionálně

Tento mýtus se traduje již od Adama a Evy, přičemž moderní věda k tomu přidala teorii o rozdílech mezi ženským a mužským mozkem, kdy ženy jsou schopné používat obě hemisféry současně (a tudíž směšují emocionalitu s racionálnem), kdežto muži pouze jednu, nebo druhou polovinu. Ve skutečnosti však máme řadu mužů, kteří umějí plakat, bát se, milovat až za hrob. Stejně jako ženy, jejichž »racio« a ryzí praktičnost z nich udělaly vědkyně, lékařky či objevitelky převratných technologických novinek. Striktní rozdělení mužského a ženského vnímání světa je v tomto směru nesprávné, ovšem netřeba zastírat, že když se chlap »chová jako baba«, ztrácí pro ženy přitažlivost. Stejně jako pro většinu mužů »žena-generál«. Nelze si nalhávat cokoli jiného.

2. Ženy jsou tu od toho, aby mužům vytvářely zázemí

Budiž, dříve to tak možná bývalo. A pokud stále najdete takové ženy, jejichž životní štěstí spočívá v tom, že den co den čekají na muže s uvařenou večeří, vysmejčenou domácností a připraveným klínem – a na to redukují svůj pohled na svět – pak vězte, že jsou v absolutní menšině. Dnešní moderní ženy mají vyšší cíle a očekávají od života něco úplně jiného. Nehledě na to, že i současní muži nezřídka tvrdívají, že jim imponují ženské, které umějí být ambiciózní a úspěšné v práci (a přitom se doma čas od času změní v okouzlující a roztomilou bytost se vší křehkostí a zranitelností).

3. Správná žena najde životní realizaci a naplnění v mateřství

Tenhle bod souvisí s výše publikovaným. Ženy sice mají z hormonálního hlediska větší předpoklady postarat se (se vším všudy) o malého caparta, ovšem jsou i takové, jimž mateřské věci nic neříkají, a ve všem, co s tím souvisí, jsou víceméně »kopyta«. A naopak. Najdou se muži, kteří zvládnou bravurně vše – od přebalování až po uspávání – a pod vlivem domácího štěstí ztratí kariérní motivaci. Přesto platí, že rezignovat na vše okolo a spojit veškerý svůj život jen s výchovou dětí, by bylo pro obě pohlaví krajně nerozumné. Až dítě odroste a odejde, zůstane pak po něm absolutní prázdnota. A dotyčná osoba je rázem bez smyslu života. A to přece nikdo nechce…

4. Každá žena je na peníze, a proto jsou u opačného pohlaví boháči úspěšnější

Kolikrát to slyšíme kolem sebe, a hlavně vidíme v hollywoodských filmech a seriálech, v čele s legendárním Sexem ve městě. Na prvním místě v hierarchii žen je materiálno, a pokud něžné pohlaví nezahrnete šperky, drahými šaty a botičkami, případně i auty, byty a pozemky, pak nemáte žádnou šanci. Nejlépe na tom jsou »pracháči«, každou ženu, i tu sebekrásnější, ačkoli sami disponují holou hlavou, tlustým břichem či odstátýma ušima. Jenže ouha. Tohle sice může někde platit, a proto bohatí pánové nemívají po svém boku vyložené šeredy, ale v současnosti stále více žen mluví o tom (a podle toho se i chová), že se nechtějí »prodat za peníze«. Připadaly by si ze všeho nejvíce jako prostitutky. Raději chtějí být odkázané samy na sebe, na své schopnosti a dovednosti – ne na mužovu peněženku a to, jestli její obsah dá blahosklonně k dispozici. A navíc – vždy je lepší mít po boku hezkého muže s přitažlivým tělem než dědka s naditou portmonkou.

5. Ženy rády uklízejí

Spadli jste snad z višně? Neexistuje nikdo, kdo by dobrovolně rád uklízel. Většinou je to pro ženy nutnost, protože muži příliš pořádkumilovní a akce ochotní v tomto směru nebývají a naučená lenost je směřuje raději k zábavnějším aktivitám. A tak, když žena smejčí, dělá to většinou jen proto, že navenek se považuje čistota v bytě za její vizitku. A bude ještě dlouhou dobu trvat, než se tohoto pocitu dámy zbaví. Možná i proto, že jim k tomu jejich protějškové příliš zdatně nepomáhají…

6. Ženy se rády dívají na romantické komedie

Některé snad ano… Ale jiné zase vůbec ne! Nehledě na to, že v poslední době to nejtrapnější, co filmaři z Hollywoodu (a nejen odtud) točí, jsou právě pravé romantické komedie. A romantické filmy vůbec. To už se může líbit jen puberťačkám, jež touží po snové lásce na celý život, zahrnování květinami a něžnými objetími až za hrob. Jinak ádios. Produkce, která bývala dříve cílena více na mužské publikum (sci-fi, akční thrillery, horory), se dnes přizpůsobuje ženské poptávce. Až byste se divili, kolik žen se rádo bojí v kině, když kouká na nějakého prvotřídního cvoka s motorovou pilou v ruce nebo maskou na obličeji…

7. Žena potřebuje lásku, muž sex

Hloupost! Sex bez lásky stojí za nic, stejně jako láska bez sexu. A muž bez ženy. I žena bez muže. Není nic krásnějšího, než když si dva zamilovaní mohou dokázat své vzájemné city i splynutím dvou těl. Nehledě na to, že vyhledávači lásky na jednu noc jsou v dnešní době k nalezení mezi oběma pohlavími – a vyhledávaček stále přibývá!

Marcela Špičková

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy