Skandál v Soběslavi. Z politických důvodů zakázali nepolitickou akci!

Radní města Soběslav Michal Pánek na poslední chvíli zakázal oslavy s opékáním špekáčků spojené s dětskými soutěžemi o ceny. Argumentoval tím, že akce tradičně pořádaná na 1. máje především pro ty nejmenší je spojena s komunisty. »To ale vůbec není pravda,« řekla na otázku iportaL24.cz zastupitelka města za PRO Soběslav Kateřina Jirousová. Záležitost mezitím přerostla v kauzu, o kterou se začala zajímat i média.

Akce je pořádána každoročně na různých místech tohoto jihočeského města. Až nyní se však Pánek, jinak i ředitel Spartaku Soběslav, rozhodl zasáhnout, a to 30. dubna, tedy den před jejím konáním. Zázemí měla najít v hospodě U Áji a Páji, která je součástí městského sportovního areálu. Organizátoři se dušují, že s komunisty a politikou neměla akce podporující volnočasové aktivity těch nejmenších nic společného. Ovšem zjevně vadilo, že se ho zúčastnila Jirousová, jež kandiduje do Evropského parlamentu jako nestranička v koalici STAČILO!, kterou tvoří komunisté, dále Spojení demokraté – sdružení nezávislých (SD-SN) a Česká strana národně sociální.

»Zaprvé nejsem členkou žádné strany, ale i kdybych byla a organizovala by to skutečně KSČM jako taková, nevidím důvod, proč by jí to mělo být nepovoleno, když nejde o zakázanou stranu. Já jsem tam skutečně nešla dělat volební agitaci,« uvedla Jirousová pro iportaL24.cz.

»Pánek argumentuje, že se stará o děti po celý rok, kdežto my jen na Prvního máje. Ale on je za to přece placený jako ředitel Spartaku, kde se hraje hokej, fotbal a další sporty, zatímco my akci hradíme ze svých peněz, včetně špekáčků, dalšího občerstvení a nákupu her pro děti. Nemáme to nikým sponzorováno,« připojila Jirousová a nešetřila kritikou: »Mě to hrozně mrzí. Něco takového od vysoce postaveného člena zastupitelstva, který je i v radě města, vnímám jako trapnost. Dlouhodobě žije v Soběslavi, vypadal jako velmi schopný a šikovný člověk, ale tohle mi přijde ubohé. Odpovídám jen proto, že se mě na to ptáte, ale nenapadlo by mě napsat článek na tohle téma z jednoduchého důvodu, že je mi trapně a stydím se i za pana Pánka,« dodala Jirousová.

Navzdory zákazu se nakonec akce uskutečnila na jiném místě a měla i vyšší účast. Přítomní si ani neměli kam sednout, což je živoucí důkaz rčení, že zakázané ovoce nejvíce chutná…

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy