Už druhý Bidenův pes musel kvůli útokům na zaměstnance z Bílého domu

Pes prezidenta Joe Bidena, Commander, byl kvůli četným incidentům s kousnutím a agresivním chováním odstraněn z areálu Bílého domu. Naposledy Commander minulý měsíc pokousal agenta tajné služby na půdě Bílého domu a byl účastníkem nejméně dalších 11 známých incidentů.

»Prezidentovi a první dámě velmi záleží na bezpečnosti těch, kteří v Bílém domě pracují, a těch, kteří je každý den chrání,« uvedla pro Fox News Elizabeth Alexanderová, ředitelka komunikace první dámy Jill Bidenové.

»Jsou i nadále vděční za trpělivost a podporu Tajné služby USA a všech zúčastněných, kteří se dále snaží najít řešení,« dodala Alexanderová. »Commander se v současné době nenachází v areálu Bílého domu, zatímco se vyhodnocují další kroky.«

Naposledy Commander, německý ovčák, pokousal minulý měsíc na půdě Bílého domu agenta tajné služby. Tento incident je jedenáctým známým případem, kdy Commander pokousal pracovníky Bílého domu nebo tajné služby. Konzervativní právní aktivistická skupina Judicial Watch již dříve získala zprávy o deseti předchozích incidentech, kdy Commander terorizoval personál, a to od října 2022 do ledna 2023. CNN ve středu informovala, že došlo k dalším incidentům s pokousáním, které nebyly nahlášeny.

V interní komunikaci Tajné služby, o níž v létě informoval deník New York Post, se uvádí, že jeden vážný incident vedl k tomu, že 3. listopadu 2022 lékař Bílého domu odeslal příslušníka Tajné služby k ošetření do nemocnice poté, co byl příslušník pokousán psem na stehně a paži.

Zpráva deníku Daily Mail uvedla, že Commander před několika týdny pokousal zaměstnance Bílého domu, správce pozemků Bílého domu Dalea Haneyho. Hale ale podle Alexanderové vyjádření pro Fox News prohlásil, že pes byl jen hravý a že nedošlo k žádnému kousnutí ani tlaku zubů na kůži. »Nezůstaly žádné stopy, jen nějaké psí sliny,« řekl.

Ve středu na otázku, zda se Biden obává žaloby kvůli nevhodnému chování psa, odkázala tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreovou Fox News na tajnou službu nebo kancelář první dámy.

Commander přišel do Bílého domu poté, co se Bidenovi zbavili svého předchozího psa Majora, který se rovněž choval agresivně, včetně kousání zaměstnanců tajné služby a Bílého domu. Psa, rovněž německého ovčáka, nakonec poslali k přátelům do Delaware.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy