Babiš = mír, Pavel = válka. Zvažte to…

Snad jen s nenávistnými antikomunistickými mediálními výlevy se dá porovnat již několik let trvající a před druhým volebním kolem svým způsobem vrcholící novinářská kampaň proti Andreji Babišovi. Tady vůbec nejde o to, zda jsem či nejsem jeho volič (nejsem) – nicméně ten antibabišismus je tak okatý a tak masivní, že se člověk musí ptát PROČ?

Z oficiálních médií není jedno jediné, které by na expremiérovi nechalo suchou niť. V podstatě se tak děje od momentu, kdy vstoupil do politiky – tzn. od roku 2014, kdy se ve vládě Bohuslava Sobotky stal ministrem financí. Od té doby štvanice proti němu rok od roku graduje. Ne že by byl »svatý«, ale proto, že je Babiš. S Čapím hnízdem, dotacemi z EU apod. Jako kdyby v této zemi nebyly nesrovnatelně závažnější kauzy. Jsou, ale nestojí za nimi Babiš. Čili opakuji otázku: PROČ BABIŠ? – a odpovídám, jak jen nejvýstižněji mohu – tedy: PROTOŽE BABIŠ. V té odpovědi je všechno. A co že je to »to« všechno?

Andrej Babiš zásadně kope za sebe, což není pro USA přijatelné. Výrazně lépe se pohybuje v Evropě, kde má i své přátele – nejen Orbána, ale i Macrona, což mu umožňuje s Američany i nesouhlasit a dokonce se proti jejich zájmům postavit. Toto se pak vejde do nějakého politického postoje, který nejen prezentuje, ale také ho obhajuje. Nemá prsty namočené ve vojenském průmyslu, a pokud bude prezidentem, ani si je tam nenamočí. Proti válce je ochoten bojovat minimálně jako Macron. Zájmy neunijní struktury, kde nejsilnější podporovatelé USA a Velké Británie budou vždy tlačit na válku, protože jim přináší gigantické zisky, nesdílí, jdou mimo jeho politické zakotvení. Z těchto důvodů je potřeba udělat vše proto, aby se na Hrad nedostal Pavel, poněvadž ten by jen realizoval americký zájem a bylo by to samozřejmě na rozkaz.

»Vojska NATO se budou na území ČR přeskupovat a formovat. To znamená, že se budou na území ČR nacházet několik týdnů, budou se přesunovat, a na to právě má sloužit ten zmocňovací zákon. Dobře si všimněte, proč byla v ČR najednou po 33 letech rekonstruována dálnice D1 a jakým způsobem došlo k přestavbě. Došlo k odstranění mnoha mostů, byly zvýšeny podjezdy pro vyšší světlost, to všechno s cílem hladkého průjezdu vojenských komplexů, samohybných houfnic, mobilních raketových komplexů atd. Okolo letiště Mošnov došlo k mohutné rekonstrukci silničních mostů a mostků pro vyšší nosnost, to všechno s cílem zlepšení nosnosti těžké vojenské techniky. … A posledním krokem má být instalace generála Petra Pavla do funkce vrchního velitele ozbrojených sil, protože na funkci prezidenta každý kašle. Tady se hraje o pozici vrchního velitele, který má pravomoc řídit vojenské operace a řídit válečné operace,« komentuje aeronet.news.

Když jsem na úvod porovnával ty nenávistné mediální ataky, dodám k tomu ještě jednu souvislost: Podle mého názoru nikdy v minulosti nebyla česká společnost tak ostře polarizovaná jako nyní na BABIŠE a PROTIBABIŠE.

Aspoň z mého vlastního pozorování si troufnu tvrdit, že PROTIBABIŠOVÉ jsou mnohem, mnohem agresivnější v momentě, kdy se názorově střetnou s někým, kdo přemýšlí jinak. A to ani ten dotyčný nemusí projevit sympatie k Babišovi, stačí, když se jen lehce dotkne Pavla a jeho minulosti. Pak končí i letitá kamarádství. Znám takové případy ze svého okolí a rozhodně nejsou v řádu jednotek.

Jsme to po hříchu divný národ. Nejdivnější v Evropě. Za tím si stojím. Právě tuhle divnost zrovna včera odprezentoval ten, který by měl vzhledem k té své minulosti chodit kanály a když už by se odvážil z nich vystrčit hlavu, tak aspoň mlčet. Michal Horáček. Toho myslím. Na adresu generála v. v. pravil: »Napravil svůj komunistický hřích, je potřeba mu odpustit. Asi měl na mysli, odpustit jako jemu za Fortunu a spol.

Víte, ono to sice až tolik není o nějakém odpouštění (to v téhle zemi cíleně zasel lustrační zákon), ale když už ho koňský handlíř vyslovil, já k němu řeknu (k odpuštění) taky pár slov.

Vyložím-li si to odpuštění pohoráčkovsky, mohu odpustit dělníkovi ze škodovky, který do partaje »vstúpil« kvůli dětem, aby se dostaly na školu a po listopadu 89 »vystúpil«, poněvadž děti už dostudovaly, nebo že se to už nevyžadovalo. Ale odpustit Pavlovi, který »vstúpil« ryze z kariérních důvodů? Asi takhle… Toto přece není o nějakém odpouštění, to je o charakteru člověka. O jeho postojových a názorových ne kotrmelcích, ale Valentových saltech s pěti vruty. A že takových vrutů po roce 1989 bylo… Ty však paradoxně nikomu z novodobých Horáčků nevadily a nevadí dodnes. Za to ti, kteří kabát nepřevlékli, jsou terčem brutálních verbálních ataků. Také dodnes.

Umíte si představit např. Husáka, Štrougala či Jakeše, kandidujícího v červnových parlamentních volbách 1990 za Občanské fórum? Že by jeden z nich řekl, že jeho členství v KSČ byla chyba? Nebo že by nedávno zesnulý, poslední komunistický ministr obrany Vacek, převlékl uniformu jako Pavel a dal se po listopadu do služeb NATO a Pentagonu? Vždyť by to z principu přece bylo to samé.

No nic – jak jsem už napsal…, a taky napsal, že si za tím stojím – jsme divný národ, nejdivnější v Evropě.

A co ještě zbývá dodat ke druhému kolu prezidentské volby? Apel na mladé voliče. Zvláště ti by si měli uvědomit, že Pavel na Hradě může dovést společnost až k mobilizaci. Sice nemáme vojenskou službu povinnou, ale daná ze zákona je povinnost odvodová, tzn., že té se žádný mladý člověk nevyhne. Schválně nepíšu muž, protože se to týká i žen. Babiš je naděje pro MÍR, Pavel je takřka stoprocentní jistota VÁLKY. Tak to zvažte, prosím…

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Nebylo potřeba vstupovat do KSČ, aby se děti dostaly na školu.

    Babiš = mír? No jenom aby.
    Že Pavelić = válka, o tom není pochyb.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy