Dávám trojzubci rok, maximálně dva…

Kterému že to? Tomu nově vztyčovanému namísto svrženého sovětského srpu a kladiva ze štítu sochy Matka vlast, tyčící se nad Kyjevem. I název se změní. Na nový… Matka Ukrajina.

A co je to vlastně ten trojzubec? Určitě ne to, za co ho ukrajinský režim vydává – za národní symbol. Loni koncem prosince aeronet.news v této souvislosti napsal: »Přestože Ukrajinci svému podivnému zakroucenému symbolu říkají trojzubec, ve skutečnosti je to symbol k zemi letícího sokola. Sokol byl symbolem knížat Kyjevské Rusi, takže odtamtud tento symbol Ukrajiny pochází.«

Zdroj: @SpriterTeam

I když tento z řady mnoha dalších pokusů o falšování či přepisování historie schválil ukrajinský parlament už v roce 2015, kdy jindy než právě teď je vhodná doba pro realizace daného skutku. Děje se tak prý v rámci dekomunizace země – zní oficiální pohnutka. Zní ovšem i ta neoficiální, skutečná – a sice pošpinit Rusko za jakoukoli cenu. Vygumovat ho z historie, přítomnosti a zejména budoucnosti! Vždyť i u nás se dneska už učí děti o tom, že Rudá armáda přijela v květnu 1945 do Prahy na výlet – prohlédnout si Hradčany, projít se na Petřín a ožrat se U Fleků. A taky samozřejmě znásilňovat, rabovat a uzurpovat území, resp. nadčasově připravovat ornou půdu pro Únor 1948.

Jenže historii lze jen přeškrtávat, nikoli vyzmizíkovat. Ukrajinu osvobodila Rudá armáda, tedy Sovětský svaz – tedy symbol sovětské éry v podobě srpu a kladiva je relevantní. Včetně názvu Matka vlast, neboť ona válka vešla do dějin jako Velká vlastenecká. Matka Ukrajina jest v tomto kontextu historický paskvil. Jako kdyby se pětikoalice rozhodla přejmenovat Strakovu akademii na Fialovu…

Proto dávám trojzubci rok, maximálně dva. Ale spíš jen rok… Dříve či později bude majoritní ukrajinské území osvobozeno Ruskem od nacistického režimu diktátora Zelenského stejně jako před bezmála 80. lety od Bandery a spol. Nebýt Stalina, nebylo by dnes Kyjeva. Blbečkové…

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. 🤬 Projekt Manipulátoři, který je prý zaměřený na vyvracení dezinformací, prorazil další dno. Tentokrát do hledáčku novodobých cenzorů padl příspěvek aktivisty Jana Tománka o tom, že režim Zelenskáho ze zoufalství posílá na jatka nedávné školáky. Snímky čerstvých hrobů mladíků původně byly zveřejněny na telegramovém kanálu Maršál Malinovskij, odkud pak putovaly na další sociální sítě.

    💬„Není pravdou, že na koláži jsou jen děti. Z hlediska zákonů jsou na fotografii dva dospělí a jeden nezletilý. Fotografie totiž obsahují i data narození a úmrtí. Z prvních dvou je zřejmé, že mladíkům bylo více než 18 let. Na Ukrajině je zletilost, stejně jako v ČR, stanovena na 18 let,” vysvětlují manipulátoři.

    Takže to, že na Ukrajině umírají nedávní školáci, je dle spolku Manipulátoři úplně v pořádku. Jak jinak, když rozkaz zněl jasně: do posledního Ukrajince.

    👉Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy