DEMOKRACIE v dnešní praxi

Z mnoha mých minulých textů jste už jistě poznali, jak vnímám pojem DEMOKRACIE obecně, a v polistopadovém provedení zvlášť. Neustále si lámu hlavu, jak ji definovat natolik výstižně, aby se ta charakteristika dala vzít za bernou minci. Prostě mi jde o co nejvýstižnější pojmenování v základních souvislostech a dopadech. Těch rádoby definic jsem sice vymyslel a vymýšlím po více, ale jasně cítím, že to pořád není ono, prostě že se mi nedaří trefit podstatu.

Před pár dny jsem v diskusi na aeronet.news v jednom z příspěvků objevil, co jsem hledal, a považuji to za nejpřesnější vysvětlení pojmu DEMOKRACIE (bavíme se o té její podobě, která nám je dnes a denně servírována politiky a masmédií), které jsem kdy četl nebo se sám pokusil zformulovat.

Prosím, zde je onen diskusní příspěvek na téma demokracie a její definice:

Demokracie se stala nástrojem ďábla a v rukou sionistů a jejich poskoků je větším zlem než všechny zhoubné ideologie světa dohromady. Co slouží pod vlajkou dnešní demokracie, to slouží ZLU. Současné dění nás přesvědčuje o tom, že v praxi je větším zločinem dělat to, co je dovoleno, než dělat to, co je zakázáno. To vše je důsledkem přenastavení demokratických principů do účelové poziční roviny.

Za úplně nejdůležitější a nejvýstižnější považuji tu třetí větu: Současné dění nás přesvědčuje o tom… Dnes je v praxi dovoleno, ba přímo vyžadováno, zbídačit obyvatelstvo, zredukovat jeho počet, zničit národní státy a rozpoutat světový válečný konflikt. A zakázán je a za zločin považován je pravý opak toho – tzn. bránit národ, hájit sociální jistoty obyvatelstva, zasazovat se o růst porodnosti a veřejně deklarovat mír.

Proto může předseda vlády nabízet v Bílém domě, že roli prvního terče případné ruské odvety s radostí převezme od Spojených států Česká republika. Na druhou stranou by však nebylo spravedlivé vinit z vlastizrady pouze Fialu a jeho ministry, když jemu a jim za tyto kroky, jež mohou nabrat fatálního konce, výrazně nadpoloviční většina občanů České republiky tleská, ba co více – veřejně se k tomuto svinstvu přihlašuje. Takový stav ovšem nemá jiné řešení než onen před okamžikem zmiňovaný fatální konec. Že si to většina z té nadpoloviční většiny neuvědomuje zcela či neuvědomuje vůbec, na podstatě řečeného nic nemění.

Jan Čech

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Prostě když se k moci dostanou pučisté násilným svržením legitimní vlády se zahraniční pomocí, zakážou veškerou opozici, potlačí svobodu slova a nakonec zruší i tu karikaturu voleb, je to demokracie, ovšem liberální. Čemu na tom nerozumíte? 😛

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy