Hákové kříže v Plzni? Ano, patří tam

V Plzni se při velkolepých oslavách amerických osvoboditelů-spasitelů (pravda, všehoschopných, to je třeba červeně podtrhnout) mávalo z historického auta vlajkou s typickým hákovým křížem. To jste jistě zaregistrovali. Strhla se kolem toho mela…

Nejvíce to trhá žíly těm, kteří bez mrknutí oka sponzorují Azov, Pravý sektor a všechny tyhle ukrajinské vojenské útvary, hrdě se hlásící k nacistické ideologii a symbolům, samozřejmě včetně onoho hákového kříže – resp. k odkazu válečného zločince a kolaboranta s Třetí říší Stepana Bandery. Tady jde ovšem o Ameriku, o americké osvobození Plzně od nacistů, takže v tomto případě jsou ti probanderovští podporovatelé ukrajinské junty silně antinacističtí.

Já jsem však opačného názoru. Že totiž právě nacistické symboly k tak zvanému americkému osvobození Plzně patří jako máloco jiného. Nechci vás zatěžovat všeobecně známými fakty – jak se Němci raději hromadně vzdávali Pattonovi, než aby padli do rukou Rudé armády, a že nad stovkami vysoce postavených pohlavárů Třetí říše držely ochrannou ruku před spravedlností právě Spojené státy, které si je najímaly jako specialisty, ať už na výrobu zbraní, nebo do zpravodajských služeb atd. Některým z nich Američané poskytli novou identitu, jiní si šťastně, spokojeně, volně a v bezpečí žili pod svým pravým jménem. Za oceánem, daleko od spravedlnosti, dostali nový domov a veškeré potřebné materiální zázemí, aby zrůdy náhodou nestrádaly. Ty zrůdy, které vesměs nesly přímou vinu za 26 miliónů mrtvých občanů Sovětského svazu, ponejvíce Rusů. Těch Rusů, které dnes zrůdy novodobé, anžto potomkové zrůd minulých, nekompromisně gumují z historie a ty živé se ve velkém znovu chystají zabíjet.

Pročež já tvrdím jedno – nacistické symboly k osvobození Plzně patří, neboť Plzeň osvobodila (ponechám stranou, že i toto je historický nesmysl, držím se tentokrát oficiálního výkladu šišlavého Honzy Vyčítala…) armáda toho státu, který se jednak výrazně podílel na nástupu Hitlera a nacismu k moci a jednak se po válce ujal většiny těch nacistických zločinů, které Stalin nestačil pochytat a dovléct před Norimberský tribunál. Takže za mě ANO, vyvěste z oken plzeňských budov těch hákových křížů, co to jen dá. Bude to nejen stylové, ale hlavně ruku v ruce s tím stylem pravdivé.

Marie Krejčíková

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. To už není náhoda, jak se od privatizačního puče pražský režim neustále lísá k sudeťákům, chorvatským ustašovcům, a teď i k banderovcům.

  2. Вечная честь и слава советским воинам, завершившим освобождение Чехословакии от немецкой оккупации и порабощения в Праге 9 мая 1945 года. Вечная честь и слава Советскому Союзу и его Красной Армии, освободившей Чехословакию.

    Приношу извинения братскому русскому народу за военные преступления, совершенные против него Правительством Чехии и Президентом. Слава русскому народу и русским героям!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy