Jak naše podrž-tašky zase naletěly…

Vím, že každý z nás má dost práce, než pořád dokola číst jedno a totéž. Proto nebudu dlouho zdržovat. Níže ve videu si poslechněte exministra zahraničí Cyrila Svobodu (odteď zřejmě již proruského švábíka…) a porovnejte si jeho faktická vyjádření na adresu americko-talibanské dohody takříkajíc o vzájemné lásce a přátelství se znalostmi a postoji Fialy a Lipavského.

Péťane a Johane, co vám to ti Amíci vyvádějí? Že vám o svém kutí piklů s Tálibánem nic neřekli, když jste s nimi tací kámoši? Zadek si s vámi vytírají, moji zlatí, zadek… Víte prd a děláte ze sebe jen užitečné voly. No jo, tak to prostě je.

Petr Fiala, 15. srpna 2021: »Se smutkem sleduji rychlý postup Tálibánu. Odchod spojenců z Afghánistánu nás bude stát mnohem více, než udržování mírové mise. Svět je zase o něco nebezpečnější a Evropa je vystavena novým rizikům a ohrožením. Radikální islám je hrozba, musíme s ním bojovat, ne mu ustupovat.«

Jan Lipavský, tehdy »jen« poslanec, takto místopředseda zahraničního výboru a výboru pro obranu, 14. srpna 2018 (blog na aktualne.cz, titulek: 5 věcí, které Klaus mladší neví o Afghánistánu aneb zahraniční mise mají smysl) – cituji: »V reakci na smrt tří českých vojáků v Afghánistánu se v našem mediálním prostoru objevilo mnoho článků vysvětlujících důležitost zahraničních misí. Bohužel vzniklo také přibližně stejné množství literárních produktů od akademiků z SPD, odborníků na bezpečnost z Haló novin a dalších zapálených nahnědlých vlastenců a slušných Čechů. Ti volají po zrušení misí, Afghánistánu a NATO, ani ne tak proto, že by to řešilo nějaký problém, nebo nedejbože dávalo jakýkoliv smysl, ale čistě proto, aby naštvali tu stále ještě příčetnou část populace. … Nicméně zatímco šíření komunistické ideologie rozvrátilo relativně funkční společnost a sovětská armáda při ozbrojeném pokusu o udržení komunistické vlády naprosto selhala a zradikalizovala místní náboženské vůdce, tak armáda USA společně s dalšími spojenci pokračuje v operaci již 17 let. Momentálně se soustředí na budování kapacit vlády čelit vojensky Tálibánu, ale také nově rozpínajícímu se Islámskému státu. Zároveň probíhají pokusy o mírová jednání s Talibánem.«

Nevím, co neví o Afghánistánu mladší z Klausů, ale vím, co o něm ví současný ministr zahraničí… Ho*no. Jaký smysl měly ony zahraniční mise, za něž Johan v tom svém blogu tolik horuje? No, Lipavský, jsi vyvolán, čekám na odpověď…

Jan Čech

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. ❗️🇺🇦Na Ukrajině byl vyznamenán nacistický esesák Jaroslav Hunka, který byl v loňském roce uctíván v kanadském parlamentu.

  🎖Zastupitelstvo Ternopilské oblasti vyznamenalo ukrajinského nacistu Jaroslava Hunku, který během druhé světové války bojoval v řadách 14. granátnické divize SS „Halič“, čestným odznakem Jaroslava Stecka „Za zásluhy o Ternopilščynu”.

  📄V usnesení Zastupitelstva se uvádí, že Hunka byl vyznamenán za vlastenectví a zásluhy o obranu územní celistvosti a nezávislosti Ukrajiny.

  📌Připomeňme, že vloni předseda kanadského parlamentu Anthony Rota musel odstoupit z funkce kvůli skandálnímu trapasu s uctíváním nacisty Jaroslava Hunky v parlamentu. Pro současnou politickou elitu na Ukrajině to zjevně není problém.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

  • Ještě mu Hunkovi chybí z ČR Řád TGM a Řád Bílého lva, ale to přijde. Zelenský to už má od Zemana ……

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy