Jsou vrcholní politici feťáci?

U nás máme velmi přísný postih za výrobu, prodej a distribuci omamných látek. Tresty odnětí svobody se pohybují i nad deseti lety.

Hloupý trestní zákon nerozlišuje, zda se jedná o marihuanu srovnatelnou s alkoholem nebo naprosto zničující heroin. Kokain je na škále nebezpečnosti asi někde uprostřed. Věznice jsou ze 70 -80 % zaplněny narkomany, kteří se tam dostali v souvislosti s jejich závislostí.

Nejde výhradně o výrobce a distributory drog, ale o závisláky, kteří si peníze na drogy opatřují každodenním řetězem krádeží a přepadáním. Stát zcela selhává v prevenci a léčbě drogově závislých. Celou problematiku hodil na těžkopádný represivní aparát, který umí lidi pouze zavřít na mnoho let za nějakých 40 tisíc na osobu a měsíc vězení, což platíme my všichni.

Obrazu zmaru a neschopnosti dodala nyní korunu primátorka Brna Vaňková za ODS a její náměstek z ODS, kteří se nechali vyfotografovat, jak se chystají vychutnat lajnu kokainu.

Tak buď je marihuana a kokain méně nebezpečnou věcí a pak postrádá smysl za ně ukládat desetileté tresty odnětí svobody a vláda v čele s ODS už s tím měla něco udělat, nebo jde o nebezpečné látky a styk s nimi je zvlášť závažným zločinem.

Kokain paní primátorce určitě nespadl z nebe, ale byl někým vyroben, pašován a prodán. Na konci tohoto kriminálního řetězce stojí v tomto případě jako spotřebitelé vysocí politici z ODS. Bez spotřebitelů by totiž nebyla výroba a distribuce. Nějaký politik od Pirátů to komentoval, že mezi politiky je užívání kokainu běžné a tedy o nic nejde.

Vážně si drtivá většina lidí na základě toho, co teď vidí a slyší, myslí, že volili správné lidi do čela vrcholných institucí? Jako ve všem – drogy jsou zakázané, jejich výroba a prodej je závažným trestným činem, ale asi jen pro plebs. Ten patří za mříže na deset let. Současní páni u moci si běžně, podle Pirátů, užívají třeba dávek kokainu…

Jiří Paroubek

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Vládne nám polistopadový havlovský buržoazní ksindl představovaný v současnosti Fialou a Rychetského Pětikoalicí a Pavlem a ANO. Tento vládní ksindl je třeba vypráskat.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy