Kdyby blbost kvetla, byl by svět jako velká rozkvetlá zahrada…

…v našem případě jen Česká republika, poněvadž – jak se zdá – svět kolem nás moc nekvete. Přinejmenším to potvrzuje proradnost Vlády ČR. A to není zrovna málo. Páni profesoři z Univerzity v St. Gallenu a odborníci z Mezinárodního institutu pro rozvoj managementu v Lausanne vypracovali studii, podle které hromadný exodus západních firem z Ruska zatím nebyl tak silný, jak by se na první dobrou zdálo – hlavně v kontextu s protiřečící si mediální propagandou a výkřiky Leyenové, Schwaba a spol.

Jak píší s odkazem na onu studii novinky.cz, alespoň jednu ze svých dceřiných společností prodalo jen 8,5 procenta společností ze zemí Evropské unie a G7, které v Rusu podnikají. Docela mazec – uvědomujete si, jak nám všichni lžou?

Z přibližně 1400 firem se sídlem v EU nebo zemích G7, které měly dceřiné společnosti v Rusku, jich na ruském trhu ke konci listopadu 2022 skončilo pouze 120, tvrdí závěry studie. »Tato zjištění zpochybňují ochotu západních firem oddělit se od ekonomik, které jejich vlády nyní považují za geopolitické soupeře,« napsali autoři ve své studii.

Spousta dalších ale v Rusku nadále zůstává, své aktivity tam buď jen přerušila, nebo dokonce podniká normálně dál. Týká se to například potravinářského giganta Unilever, fast-foodového řetězce Subway či italského výrobce těstovin Barilla, upozornil Politico s odkazem na podrobný seznam, který vede na svých webových stránkách Univerzita Yale. »Vůbec nejvíce firem, které v Rusku nadále podnikají, pochází podle studie z Německa. Jejich podíl činí 19,5 procenta. Po Německu následuje Kypr (16,4 procenta) a Spojené státy (12,4 procenta).  Za americkými firmami pak následují finské (12,5 procenta) a britské (10,8 procenta),« konstatují novinky.cz.

A Česká republika? Utrum. Jen protiruská nenávist, krvavé oči a nekompromisní lynč všech, kteří nesouhlasí s tím, že jsme s Moskvou přerušili veškeré obchodní vztahy, do té doby pro nás maximálně výhodné.

Jistě vám neuniklo, co se nyní děje kolem schůzky českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického s tzv. proruským dezinformátorem, jak píše mainstream, Žarkem Jovanovičem. Přitom se jenom sešli! Sice netuším, proč, a co řešili, ale už samotný hysterický jekot z Černínského paláce vysvětluje ony zmíněné krvavé oči… Z povinnosti, z oddanosti, bez ohledu na skutečné zájmy českého státu. Ministr Lipavský běsní a Stropnický má zřejmě po diplomatické kariéře. Ne že by mně zrovna jeho bylo líto, avšak i tento postoj ministerstva zahraničí jasně ukazuje, do jakých s*aček nás vojín Maňas se svojí suitou zatáhl.

Jinými slovy řečeno – zatímco Západ a USA s Ruskem vesele dál obchodují, mnozí blbosti oddaní Češi pletou svetry a hromadně skandují »Pavel na Hrad«.

Tenhle byznys s Ruskem, to by bylo téma do OVM… Co vy na to, pane Václave Moravče? Máte na to koule?

Robert Fish

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy