Když myslíme, aniž víme…

»Myslet znamená ho*no vědět,« je a není nadsázka. Záleží na okolnostech, souvislostech a takříkajíc na profilu toho myslícího. Myslitele, chcete-li. Když se do této role vtělí předseda vlády, ta nadsázka je fuč, ani do dvou člověk nenapočítá, a ono rčení náhle získává cejchovaný punc ryzí pravosti. Je vše vypovídající. O tom mysliteli a o tom, co vymyslel.

Fiala napsal na Facebook toto: »Pokud si někdo myslí, že by se Rusko zastavilo na Ukrajině, je naivní. Jakkoliv je to nepříjemné slyšet, je to prostě pravda, která platí. V podpoře Ukrajiny nesmíme polevit, chráníme tím naši bezpečnost.«

Jak šel čas s NATO… Že nám to Rusko ale expanduje, co, Fialo?

Tohle je navíc v tom výjimečný příklad, že vlastně na třetí »myslet znamená tamto vědět…«, protože on, Fiala, si myslí, že pokud si někdo myslí… A čemu se rovná tahle Fialova myslící odmocnina na třetí? Racionální, tedy klasický matematický výsledek, se z tohoto vypočítat nedá.

Nicméně navzdory tomu já panu profesorovi brněnské politologie jeden takový těsně související, avšak již spočítaný, výsledek pošlu – ani u něho nebude muset »myslet«, protože onen rezultát je hmatatelný, jako když vezmete do ruky jedno plus jedno jablko…, jedno červené a jedno žluté, budete v ruce držet jablka dvě. U toho nemusíte myslet, to vidíte – vidíte, co držíte v ruce… dvě jablka.

Zatímco myslící úvaha pana Fialy se ubírá takovým směrem, že KDYBYCHOM si vzali do ruky jedno červené a jedno žluté jablko, měli BYCHOM v ruce jablka dvě. Měli bychom, kdybychom, jako že nyní máme právě to ho*no, co by výsledek toho, co podle premiéra (pofialovsky) znamená myslet… Chápete?

Abych nezapomněla, když jsem se tak rozpovídala… – ještě ten již dávno odmyšlený, anžto na tisíciny za desetinnou čárkou přesně spočítaný výsledek pro pana předsedu protinárodního spolku SPOLU:

Pokud si někdo počátkem 90. let myslel, že se NATO na východní hranici Německa zastavilo definitivně, byl naivní. Jakkoliv je to nepříjemné slyšet, je to prostě pravda, která platí. V podpoře Ruska nesmíme polevit, chráníme tím naši bezpečnost – jak mírovou tak energetickou.

Takhle to vidím já… Zatímco já jsem se opřela o jasný, viditelný důkaz, premiér bohužel MYSLÍ a až po úplný okraj naplňuje samu podstatu v úvodu ocitovaného rčení o tom, co MYSLET také může někdy znamenat.

Marie Krejčíková

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Ukrajinští nacisti si pochvalují válečného štváče Pavla, který pro ně shání zbraně a munici, aby mohli zabíjet Rusy. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel jsou váleční zločinci a štváči, kteří pomáhají udržovat válečný požár na Ukrajině. Takto si je pochvalují v Kyjevě:

  Kyjev – Česká iniciativa pro dodávky dělostřeleckých granátů Ukrajině je mistrovskou ukázkou psychologické operace, která se – pokud skončí úspěchem a Ruskem napadená země munici skutečně obdrží – může zapsat do učebnic. Napsala to ukrajinská agentura Unian.

  Ukrajině válka vyhovuje, protože Pavel s dalšími válečnými štváči z NATO se starají o přísun peněz a zbraní ukrajinským nacistům.

 2. 🤡 Prosím, už konečně po těch měsících našly ty západní satelity ty ruské koncentrační tábory s miliony vězněných Ukrajinců? Český mainstream to vyřvával jako nezpochybnitelný fakt.

  Faktem však je jen to, že zhruba 2-3 miliony Ukrajinců utekly do Ruska před režimem Zelenského.

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

 3. ❗️🇺🇦Majitelé vozů Ferrari, Lamborghini a Rolls-Royce na Ukrajině byli osvobozeni od daně z tzv. luxusního majetku, uvádí ukrajinský list Bihus.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy