Home Názory Když nelegální migrace je nelegální jen jako…

Když nelegální migrace je nelegální jen jako…

Pavel Votruba

Že PePa okouzloval svým šarmem Apeninský poloostrov, to jste určitě zaregistrovali. Také »Martičce« to seklo. Moj s moju jako z módního žurnálu. Potkal se s italskou premiérkou a italským prezidentem. Fajne si notovali hlavně ohledně migrace. Jak ji společně budou řešit. No, řešit – to je hóóódně silné slovo. Spíš jsem z toho mezi řádky vyrozuměl, že Itálii ulehčíme a »její« migranty tu přijmeme s otevřenou stání kasou.

»Velkému italskému zájmu o Česko pomohlo podle diplomatických zdrojů výborně odvedené české předsednictví v Unii. A také změna dosavadní české evropské politiky, která se na rozdíl od minulých let nestaví k řešení klíčových problémů jen obranářsky, ale jako země, jež si neklade jen podmínky, ale hledá a podílí se na hledání celoevropských řešení. A to i v tak složitých otázkách, jako je řešení nelegální migrace, pro Itálii, jako jednu z hraničních zemí EU, velmi klíčové,« referuje na margo průběhu zmíněné návštěvy např. denik.cz.

V této souvislosti mám jednu zásadní otázku: Co je tak složitého na řešení migrace, notabene nelegální? Ano, právě o té, té nelegální migraci, se PePa bavil se svými italskými obdivovateli. Obeženu státní hranici ostnatými dráty, postavím strážní věže s náležitě ozbrojenou obsluhou a o nelegální migraci se za chvíli bude už jen učit na hodinách dějepisu – jako že tu kdysi byla, ale už není. Přece je-li cokoli nelegálního, jediným účinným řešením je zákaz, nikoli oné nelegálnosti ponechat volný průběh. Učiním-li tak (jako že oni takto činí), řeším potom už jen následky, což není nikdy dobře. Jenže pro ně toto dobře je, poněvadž nelegální migraci používají jako jeden z nástrojů k likvidaci národních států. Tudíž všechny ty bláboly o společných postupech proti nelegální migraci jsou jen divadlem pro veřejnost.

Asi takhle by se mně to líbilo – a bylo by po problému…

To máte z principu stejné, jako s cigaretami. Na kampaně proti kouření se vynakládají »bambilióny«, ale výrobu cigaret nikdo nezakáže. Poněvadž to je jeden z nejlukrativnějších celosvětových byznysů – samozřejmě ruku v ruce s tou protikuřáckou kampaní, což také není nic jiného, než velká malá domů. Krabičky cigaret jsou sice oblepené hrůznými obrázky prohulených plic a v důsledku kouření amputovaných končetin a slogany typu »kouření zabíjí«, či »kouření způsobuje rakovinu«, ale jejich výroba a prodej jsou zcela legální.

Chápete ten bizár? Výrobce říká zákazníkovi, že mu nabízí tabákový výrobek, který prokazatelně zabíjí či vážně poškozuje zdraví, avšak onen výrobek je volně distribuován a výrobce na svobodě – přičemž trestný čin zabití z nedbalosti by se na výrobce šiknul náramně. Vždyť všichni, kteří se na výrobě a distribuci tabákových výrobků podílejí, jsou de facto (podle mého laického právního vědomí i de iure) pachateli trestného činu.

Nelegální migrace je v reálu rovněž legální, není-li nelegálnímu migrantovi striktně zakázán vstup do jiné země. Ba co více, je-li mu v oné jiné zemi dovoleno zůstat.

Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně za ty ostnaté dráty s dobře nabitou obsluhou strážních věží.

Pavel Votruba

2 KOMENTÁŘE

  1. V ČR je „málo“ nezaměstnaných, Fialův režim proto nutně potřebuje dovézt masu potenciálních pracovních sil, aby kapitalisté měli páky na své zaměstnance. Ti si začínají „moc vyskakovat“. Podpora masové imigrace je další formou neokolonialismu, trpí tím především rozvojové země. A „progresivní levice“ dělá kapitalistům užitečné id..ty, když toto téma prosazuje.

  2. Zločiny proti míru jsou nepromlčitelné a nevztahuje se na ně žádná imunita ani amnestie…
    Pavel a Fiala a Rychetského Pětikoalice se dodávkami zbraní do války na Ukrajinu dopouštějí zločinů proti míru.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here