Mám dojem, že se nám premiér Fiala tak trošičku vysmívá

Do emailu mi přišlo další z mnoha zajímavých videí mapující výroky současného premiéra vlády, kterak to je ve skutečnosti se svobodou slova našich občanů.

Vyjádření Petra Fialy o skutečné svobodě slova občanů v naší zemi jsou při prvotním poslechu více než balzámem na tělo, viz jeho úvodní výrok »Já jsem člověk, který celý život si velmi váží svobody slova, usiloval jsem o ni a budu vždycky hájit právo každého, aby říkal názory, jaké považuje za správné, za vhodné, a to může dělat prostě každý občan, i když jsou to názory úplně mylné nebo třeba nesmyslné«.

Ujištění premiéra Fialy dávají i zapomenout na jedno z mnoha skvělých opatření za dobu působnosti Víta Rakušana na postu ministra vnitra. Tím mělo být údajně zřízení nového odboru monitorujícího z pohledu vládní propagandy nevhodné komentáře a názory (prezentované především na sociálních sítích) občanů tohoto státu. Ponechávám stranou, že se tak děje v době, kdy stát hospodaří s rekordním schodkem (jak typické pro vlády ODS) a odčerpává tak nemalé peníze daňových poplatníků na »kriminalizování« názorově nepohodlných občanů.

Ano, pane premiére, máme sice svobodu projevu, která nám ale již nezaručuje svobodu po projevu. Dokladem jsou každodenně přibývající nová jména našich občanů (bez rozdílu jejich společenského postavení, profese atd.), kteří jsou mediálně dehonestováni, řeší vzniklé problémy ohledně setrvání ve svém zaměstnání, případně se musí »vyrovnat« se soudními příkazy, na základě kterých je jim ukládán trest odnětí svobody s podmínkou, či peněžitý trest.

Rád bych uvěřil slovům premiéra Fialy, který nás ubezpečuje, že »v ČR není žádná cenzura, nikdo žádnou cenzuru nechystá. Podle všech měřítek i zahraničních nezávislých organizací máme třeba vysokou míru svobody médií, jsme na jednom z nejlepších míst, tady prostě opravdu každý může šířit a přijímat názory, jaké chce, a je to tak dobře«, ale…

Přesto si dovolím »risknout« a zveřejnit na závěr několik komentářů z mnoha set uvedených pod videem, se kterými se nejvíce ztotožňuji, přičemž vynechávám vulgární a nenávistné.

»Nehledejme chybu v něm, ale v nás, že si takové nemocné lidi platíme.«

»Premiér má své zadání. A není to prospěch této země, kteréžto občané ho platí. Myslí nebo ví, že si může dovolit všechno, byť je to sebetrapnější.«

»Zase se musí uznat, že takhle vykličkovat ze závažného tématu, to chce pořádný žaludek. Stačí porovnat věty: ‚…každý občan může říkat názory, i když jsou mylné nebo nesmyslné…‘ a ‚…přece nikdo nechceme, aby někdo ve škole říkal dětem lži…‘, nebo ‚…každý může v této republice šířit názory, jaké chce…‘. Je to fakt síla, jako by nevěděl, že za názory stojí před soudem pan Skála, Kapal, Vrabel a další, někteří už dokonce lepí v celách pytlíky…«

»Prosím spojme se, než bude pozdě.«

Další případné komentáře nechávám na každém čtenáři.

Miroslav Kavij

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy