O tom, jak se Sigmund Freud zmýlil

»Sexu v Česku ubývá, hlavně u mladých,« říká pro Seznam Zprávy psychoterapeutka a členka výzkumného týmu Markéta Šetinová a dodává, že to je prý i dobrá zpráva.

Mno. Klesá porodnost, ubývá sexu. Asi se nedá úplně naostro tvrdit, že klesá porodnost, PROTOŽE ubývá sexu, nicméně na druhou stranu bez sexu porodnost neporoste. Přímá úměra tam sice není, ale k novorozencům se jaksi jen neprozkumavkujeme, ze zkumavek si ta čísla prostě nenahoníme. Takže ten sex nutný je.

Docela jsem sebou zaškubal, když jsem si přečetl zdůvodnění… jednou z příčin je – cituji opět Šetinovou: »…obecně vytíženost– lidé toho mají dneska prostě hodně, ať už je to práce, studium, zábava, a tak na sex není třeba tolik času.«

Hodně jo, zvláště ti mladí, čili potenciální rodičové – o nich je řeč hlavně, ti jsou na úplné roztrhání… Bože. Tohle video mluví za všechny další komentáře…

Dříve lidi dřeli od rána do večera na poli, ve fabrice, dolech a měli pět, šest a více dětí a často nebylo co do pusy. O tom se dnešní mladé generaci, která toho má podle Šetinové »prostě hodně«, ani nesní. A kdyby snilo, mladí by se budili propocení děsem a hrůzou by řvali do tmy.

A ta dobrá zpráva, že mezi mladými klesá zájem o sex, je podle Šetinové v čem? V tom, že… »Méně sexu tak může znamenat, že se lidé soustředí na jeho kvalitu namísto kvantity.«

Jednak kvalitní sex nabízí výhradně profesor Mašláň z Pelíšků, a za druhé a vážně, já mám za bernou minci obsah toho videa prezentovaného o pár řádků výše. Ta slečna doslova v pár slovech definovala prioritní zájmy většiny dnešních mladých. A sex, ani ten kvalitní na úkor kvantity, nejmenovala.

Zřídit si ksicht do podoby zrůdy, onálepkovat se nějakým bizarním pohlavím a zaměstnávat týmy psychologů a psychiatrů, poněvadž každý z těchto je pako – právě tímto směrem se nezadržitelně sune dnešní mladá generace. Od tohoto konstatování je už jen krůček k závěru, že sex je pro tato monstra tabu.

Sigmund Freud napsal, že… »Lidský život se točí pouze kolem sexuality. Na tom se nic nezměnilo a nezmění.«

Bohužel, i takový formát, taková kapacita, se může mýlit. Změnilo se… Co to znamená pro budoucnost? Že bez sexu lidský život vyhasne. Nic jiného nastat nemůže.

Martin Kalous

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy