Odvážný on není, odvážný rozhodně ne…

»Je to bída, nemá-li člověk dost ducha, aby dobře mluvil, ani dost soudnosti, aby mlčel,« pronesl někdy před třemi sty padesáti lety na adresu budoucího ministra zahraničí ČR Jana Lipavského francouzský spisovatel a filozof Jean de La Bruyere.

De La Bruyere měl jistě na mysli twitterový vzkaz Lipavského, adresovaný ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi: »Výroky klauna Lavrova na adresu našeho prezidenta @prezidentpavel jsou k smíchu. Rusko je teroristický stát a jeho vedení patří před mezinárodní tribunál.«

Ze Spasské věže se s obrovským rachotem zřítily hodiny a po Rudém náměstí se v anafylaktickém šoku prochází Lenin.

Proč ta Lipavského nesoudná herecká etuda, vymykající se nejen zažité diplomatické mluvě, ale zejména duchovnímu potenciálu i těch největších primitivů? Lipavský bránil prezidenta Pavla, jenž v rozhovoru pro list Politico zpochybnil upřímný zájem Číny na mírovém urovnání rusko-ukrajinského konfliktu (Pavel: »Mír na Ukrajině v tuto chvíli není v zájmu Číny, protože válka Pekingu umožňuje nutit Rusko k ústupkům.«), na což Lavrov reagoval slovy: »Je to výrok takového typu, který nemá nic společného s působením normálního politického činitele.« A dál už to znáte – následovala výše citovaná reakce Lipavského.

Rusko louskne prstem, kdy si usmyslí a ČR nebude. Že Lipavský tímhle směrem neuvažuje, tomu se nedivím. Vždyť nás přece Aliance ubrání jako v osmatřicátém v Mnichově a taky máme ve skladech skoro třicet tanků, do pár možná i střelivo a pár z nich možná i nastartuje, a taky geniálního vojenského stratéga Jana Černocha, tak houby zle, ne?

A nedivím se ani tomu, že se chová jako nepříčetný buran. Veřejně nazvat ministra zahraničí jaderné mocnosti klaunem, to může buď někdo velmi odvážný se silným krytím v zádech, nebo totální blb. A odvážný ani krytý on není…

Já ale vím, co tolik popudilo černínského Jana. Lavrov, jasně, o tom není sporu, ale Lipavský v principu reagoval na tu Pavlovu Čínu. Na ni je echt alergický. Dva konkrétní příklady pro dokreslení: v dubnu 2020 vyzval vládu, aby po Číně žádala náhradu škod, které vznikly v důsledku pandemie covidu-19, protože podle něho právě Čína v čele s prezidentem Si Ťin-pchingem nese značný podíl viny na masovém rozšíření nemoci covid-19 do všech částí světa. A za druhé – v minulém volebním období patřil v Poslanecké sněmovně k nejhorlivějším aktivistům, žádajících »trest smrti« pro čínské a ruské dodavatele na dostavbu Dukovan.

Takže teď si náš buranský lipánek zchladil žáhu a zabil dvě mouchy jednou ranou – nazvav Lavrova klaunem, zasadil tvrdý direkt Rusku i Číně naráz. Jak jsem už zmínil… Odvážný ten Lipavský rozhodně není, odvážný ne… »Soudnosti, k dobytčatům uteklas a lidi zblbli.« (William Shakespeare).

Robert Fish

Související články

14 KOMENTÁŘŮ

 1. České zbraně zabíjejí na Ukrajině, české zbraně od Fialy, Pavla, Černochové, jejichž dodávky na Ukrajinu schválila česká vláda:

  🙄🇺🇦Ukrajinská armáda nemá dost, stěžuje si na nedostatek munice.

  „Nemáme dostatek munice pro naše zbraně,” stěžuje si BBC velitel jednotky 17. tankového praporu ukrajinské armády, která se zoufale drží na okrajích Bachmutu. Dle jeho slov si prý nemohou dovolit vystřelovat několik střel najednou.

  Přiznávají, že ruské síly se stále více přibližují svému cíli, kterým je dobytí města.

  Velitel jednotky dále říká, že Ukrajina již vypotřebovala vlastní zásoby munice Grad, a tak se spoléhá na rakety pocházející z jiných zemí.

  Dodávky pocházejí zejména z České republiky, Rumunska a Pákistánu a dle jeho slov nejsou kvalitní.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

 2. Lipavskému roste sebevědomí každým dnem víc a víc. Taky v něm roste pocit vlastní velikosti, když jej za jeho protiruské bláboly hladí Fiala a vláda po srsti. Sergej Lavrov si maže Lipavského na chleba, což však Lipavský z výšin svého sebevědomí nevidí.
  Lipavskému se všichni normální lidé už jen smějí a mají ho za pětikoaličního kašpara, kterého Lipavský dennodenně hraje.

 3. “Rusko louskne prstem, kdy si usmyslí a ČR nebude.” Konečně tedy víme, o co všem těm proruským rohožkám a kolaborantům v redakci iportálu jde. Sice mají plnou hubu míru a demokracie, ale ve skutečnosti jsou hlásnou troubou ruského nacionalismu, která má sloužit zániku českého národa. A ještě ty genocidní kecy ten primitiv okoření citáty západních filozofů. I já si dovolím jeden citát, ryze český: “Dejte to pryč, mně se z toho dělá mdlo”.
  PS: Lavrov nejen, že mluví jako klaun, on tak především vypadá.

  • ❗️🇺🇸Americký prezident Biden kandiduje na druhé funkční období, protože se bojí odpovědnosti za své zločiny, říká předseda Státní dumy RF Vjačeslav Volodin.

   Poznamenal, že do voleb zbývá ještě rok a půl, ale americký lídr už přispěchal s oznámením své kandidatury. Volodin se domnívá, že Biden spěchá, aby nepřišel o spojence a sponzory.

   Volodin vyjmenoval „daleko ne úplný seznam Bidenových zločinů“:

   📌organizace teroristického útoku na plynovody Nord Stream a Nord Stream 2;

   📌vytvoření vojenských biologických laboratoří po celém světě;

   📌zkorumpované podnikání jeho rodiny na Ukrajině;

   📌zničení evropského hospodářství;

   📌genocida civilistů na Ukrajině a v Ruské federaci, rozpoutání války na Ukrajině.

   Sledujte @neCT24 | 42TCen

  • No, to je právě to, co nevím, o co některým pisálkům článků na tomto portálu (ale jen některým) jde. Takovým, kteří napíšou “Rusko louskne prstem, kdy si usmyslí, a ČR nebude”. Soudím, že tohoto autora může platit např. generál Koudelka, abyste Vy mohl rozumné lidi, kteří si přejí ukončení válečného konfliktu nazývat “proruskými rohožkami”.

   • Milý pane, mír si kromě podobných individuí jako je autor článku, přeje každý rozumný člověk. I já mám vnoučata a nechci pro ně nic špatného. Jen si na rozdíl od Vás myslím, že nadbíhání ruskému agresorovi k němu určitě nevede. Pokud Rusko opustí neprávem anektované území Ukrajiny, bude mír okamžitě. Tak jednoduché to je.

  • Karle, Karle, koukám dvojí metr 🙂 . Nevíte, kdo si tu opakovaně stěžuje, že jsou zde zesměšňováni politici a političky, a najednou někdo vypadá jak klaun? A to si Vy myslet a psát smíte, ale jiný o jiném ne? Mimochodem – hoďte taky svou fotku, ať vím, jestli taky nevypadáte jak klaun 🙂 .
   Z

   • Klaun je vskutku jemné přirovnání vůči včerejším fialovým vepříkům a dominantním bachyním. Tam jsem k mému zklamání žádné výtky od vás nezaznamenal. To je zase ten váš metr.

    • Karle, Karle… Proč o včerejším článku diskutujete pod úplně jiným? 🙂
     Navíc v komentářích mám výtky ke komentujícím, ne k autorům, to je snad logické 🙂 Je možné, že to je pro Vás dvojí metr a že z toho usoudíte, že s těmi výroky souhlasím, ale to je Váš boj. Chovejte se tak, abych k Vám nemusel výtky mít a bude klid. Už jsem se Vám to tu pokoušel vysvětlit několikrát, ale je to marný, je to marný, je to marný 🙂 .

    • Ale to já moc dobře vím, že vy to s tím lusknutím prstů cítíte stejně jako autor. O tom mě nemusíte přesvědčovat stále dokola.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy