Pax Americana aneb Holocaust indiánů. Skončíme i my v rezervaci?

Ptám se ne úplně správně. My v té rezervaci de facto jsme už také a holocaustu čelíme rovněž. Sice ne tak přímočaře, jako židé, cikáni nebo Rusové (obecně Slované), avšak brutalita nenávisti je tatáž. V poslední době se tak dělo/děje např. skrze vakcíny proti covidu, kromě jiných od jedné z největších světových farmaceutických firem, společnosti Pfizer, sídlící v New Yorku.

Daleko široko nejmasovější a nejhrůznější holocaust, aniž bych jakkoli bagatelizoval všechny ty výše vyjmenované, se ale udál vůči americkým indiánům, přímo v jejich přirozené domovině. Ruce, nohy a ksichty od krve mají převážně západní Evropané, takto okupanti a vrahové jejich rodné země. Pročež když jakákoli polistopadová stvůra řve jako hladovějící dobytek, že Česká republika je konečně zpátky v Evropě, tak jedním dechem říká, že v té Evropě (západní), která má na svědomí onen nejukrutnější holocaust v historii planety Země, aniž by za něho kdy byla souzena, notabene se omluvila.

Trochu jsem zapátral v relevantních studiích a … Podle různých zdrojů je odhadovaný počet mrtvých indiánů v důsledku akcí USA ohromující. Zde je několik klíčových statistik:

1500 – 1830: Odhadovaný počet mrtvých původních obyvatel Ameriky v důsledku evropských nemocí, násilí a vysídlení se pohybuje kolem 56 milionů, jak uvádí studie zveřejněná v roce 2019.

1830 – 1915: Odhadovaný počet mrtvých původních obyvatel Ameriky v důsledku násilí, nemocí a nuceného přesídlení se pohybuje kolem 100 000 až 200 000, jak je uvedeno ve výsledcích vyhledávání »List of Indian massacres in North America«.

1853 – 1865: Odhadovaný počet mrtvých indiánů v důsledku vojenských akcí USA, jako byl incident »Ox« a masakr u Mud Lake, se pohybuje kolem 32–45 miliónů, jak je uvedeno ve výsledcích vyhledávání.

1865 – 1900: Odhadovaný počet obětí na životech původních obyvatel Ameriky v důsledku násilí, nemocí a nuceného přesídlení je přibližně 300 000 až 500 000, jak je uvedeno ve výsledcích vyhledávání »Genocida původních obyvatel«.

Nějaký demokratický pitomec se nedávno nechal slyšet, že americká kultura je nám blízká. Myslím, že jsem o tom i psal, ale na jméno si momentálně nevzpomenu a nechce se mi to hledat. Proč taky. Na jménu nezáleží, protože citovaný názor toho kreténa je natěsno blízký dnešní většinové společnosti. A já blbec jsem si vždycky myslel, že mezi vrahy se člověk můžeme pohybovat jen a pouze ve vězení. Pokrok holt nezastavíš…

Dušan Sedlák

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy