Síň bláznů (3): Marek Výborný za obilí-agresora

Jako třetí v pořadí slavnostně vstupuje do SÍNĚ BLÁZNŮ pořadatelského serveru iportaL24.cz ministr zemědělství Marek Výborný. Dámy a pánové, přivítejte na našich stránkách geniálního rolníka-výzkumníka, který první v historii definoval obilné zrno jako možného válečného agresora. Ano, obilné zrno = válečný agresor, to je výsledek, notabene nikoli dlouhodobého, ba ani střednědobého, ale velmi krátkého avšak o to intenzivnějšího intelektuálního bádání tohoto bezduchého amatérského duchovního.

»OBILÍ AGRESORA NEMÁ V EVROPĚ CO DĚLAT«, pronesl v těchto dnech na margo toku neutěšeného množství ruského obilí do Evropy sankcím EU navzdory.

RUSKÉ ZRNO – na první pohled chtivé války. Typický propagandistický nástroj Putinovy agresorské politiky. Ba co více – ruského imperialismu.

Naše redakční akademie ho okamžitě – takto výjimečně mimo pořadí, avšak zcela po zásluze, (komu čest, tomu čest), nominovala do Síně bláznů. Slavnostního aktu jste svědky právě nyní…

Redakční akademie si nesmírně považuje, že do zemědělství se opět vracejí tradice – totiž voli, kteří na pole odpradávna patřili a později byli nahrazeni půdě a ovzduší škodící mechanizací. (A já pořád, proč to tomu našemu zemědělství nejde – bodejť by šlo bez volů… – teď to s volem snad už půjde).

Redakční akademie dále se vší vážností apeluje na pana Dominika Haška, aby veřejně odsoudil ruské zrno, napěchované až po slupku Putinovou agresí. Ruské zrno je propagandistickým nástrojem Kremlu, propaguje válku a zabíjí nevinné civilisty – ženy, děti a starce zejména.

Doporučená medikace všem těmto volům:

denně po dobu aspoň čtyř týdnů:

1000 g kysaného zelí,

2-3 l kysaného mléka (podmáslí),

2 kg třešní (v zimě mohou být i kompotované),

700-800 g vařených luštěnin,

minimálně půllitr dvanáctistupňového nejlépe točeného a do maxima syceného piva.

Po této kombinaci se vy*e*e, resp. ze stávající podoby vyléčí každý. Pravda, na volovi jsem tuhle medikaci ještě nezkoušel, výše uvedené gramáže jsou proto trojnásobně vyšší než už člověka. Dej Bůh, aby mu ta léčba zabrala… Jemu by Bůh dát mohl, i když Bůh ví, jak to spolu po těch všech »výborných« sviňárnách teď mají…

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Pokud by měla být Síň bláznů naplněna, pak nebude stačit ani O2 Arena, protože mezi blázny je mimo Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla třeba zařadit i jejich voliče.
    Články pana Votruby Síň bláznů je dobrá satira, rád ji čtu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy