Síň bláznů aneb Členka č. 1 – Jana Černochová

Připravili jsme pro vás novou rubriku – a sice SÍŃ BLÁZNŮ. Ono dneska, když se vám navzdory všem panickým atakům zachoval zdravý rozum, na toho psychiatra, abyste poznal, že žijete ve cvokhausu a bez papíru mohl onu Síň iniciovat, školy mít nemusíte. Jediná, za to zásadní potíž je v tom, že tihle cvoci, o kterých bude tato nová rubrika, jsou rizikovými pacienty, žel, takříkajíc ve volné přírodě. Nějaká ta zoo by jim slušela víc. No nic.

Jak již titulek napovídá, pocty býti premiérovým členem premiérového dílu Síně bláznů se po zásluze dostalo ministryni obrany Janě Černochové, anžto obstála v konkurenci přímo brutální. Zde jest čerstvý výrok, jenž ji katapultoval na samý vrchol a uvedl do Síně bláznů coby prvního člena. Vyklubal se z ní (ten oceněný výrok) na tiskové konferenci po jednání se zbrojařskými firmami, stěžujíc si na banky, které prý podle ní dál hází českým zbrojařům klacky pod nohy.

Cituji věrně: »Stojíme za Ukrajinou, klíčem k vítězství jsou zbrojní firmy. … Vedle nás zuří válka, a proto my, abychom dali prostor tomu zbrojnímu průmyslu, aby začal něco budovat, navyšovat kapacity, nebo aby měl peníze na překlenovací úvěry na kupování munice ze třetích zemí, tak prostě potřebujeme mít jasno teď, hned, zítra. Ne za půl roku, za rok, až se evropští komisaři na něčem dohodnou.«

Souhlasíte se mnou, že jsem, byť psychiatr amatér, vybral správně, a jako první slavnostně uvedl do Síně bláznů ministryni obrany, takto bankovní úřednici od přepážky, Janu Černochovou? Pokud ano, děkuji vám za důvěru a už teď se můžete těšit na další nově přijímané členy. Věřte, že na brány Síně bláznů jich klepou desítky. Ovšem dobře bude teprve tehdy, až tihle všichni se budu klepat strachy… O pauze před vynesením rozsudku.

Pavel Votruba

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. 🇬🇧🇺🇦Britští vojáci na Ukrajině pomáhají odpalovat střely Storm Shadow, prohlásil Olaf Scholz.

    😁Německý kancléř již byl za toto prohlášení kritizován a jeho slova nazvali „nehorázným darem ruským propagandistům“.

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

  2. Jak si může ministryně války České republiky Černochová dovolit rozdávat českou výzbroj do zahraničí a vydat ji cizákům? Tato vlastizrada bude jednou potrestána, vlastizrada Černochové a s ní celé „české“ vlády. Bylo referendum o tom, že česká výzbroj může být vydána do ciziny? Zeptal se někdo českých občanů, kteří svou prací na tyto zbraně vydělali prostředky?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy