Home Názory Snoubenci Hašek a Lipavský. Nový pár protiruského showbyznysu

Snoubenci Hašek a Lipavský. Nový pár protiruského showbyznysu

Na tohle jsem vážně zvědavý, jak to celé dopadne. »Minulý týden mzvcr odeslalo oficiální dopis vedení NHL Gary Bettman a Bill Daly, že není v zájmu ČR, aby ruští hráči vstoupili na naše území a odehráli zde 7. a 8. října zápasy. Ano, nechceme zde reklamu na ruskou agresi. Chráníme naše a našich spojenců životy v první řadě,« hrdě sděluje na Twitteru Dominik Hašek.

Konečně našel spojence – stejně zabedněného ministra zahraničí. Ti dva se tak dlouho hledali, až se konečně našli. Pánové, teď teprve lituji, že Česká republika dosud nemá uzákoněné jednopohlavní manželské svazky. Vám by to v oddací síni ukrajinské ambasády, kterou by vám tamní přátelé jistě rádi provizorně zřídili, opravdu seklo… Stal by se z vás párek k pohledání… Byli byste jedním tělem, jednou duší. V dobrém, i zlém.

Zajímavá bude reakce z vedení NHL. Jedna věc jsou fantasmagorie obou našich snoubenců – věcí druhou, toliko závažnější a zásadní, jest realita. Vy vlastně za pochodu tvoříte zbrusu nové mezinárodní právo, vinivše člověka z místa narození. A odsuzuji vás k trestu odnětí svobody, protože jste se narodil v Rusku. Nebo snad jsou ruští hokejisté San Jose Sharks a Nashville Predators vedeni na seznamu mezinárodně hledaných zločinců?

Chci se jen dopátrat relevantního důvodu dle práva, na jehož základě by zmíněným Rusům mohl být odepřen vstup na území České republiky, notabene v rámci soutěžního duelu NHL. Tito hráči uzavřeli smlouvy s organizací National Hockey League, resp. svými současnými kluby. Nikoli s Ministerstvem zahraničí ČR, či snad dokonce s Dominikem Haškem. Tudíž oni dokonce nepřiletí ani jako soukromé osoby.

Nyní pokládám zásadní otázku – na základě čeho by jim klub (či NHL, coby hlavní zaměstnavatel) mohl zakázat účast v onom pražském duelu, pokud se neprovinili, jakože se nikterak neprovinili, proti daným regulím oné smlouvy? Vždyť agenti ruských hráčů by v případě zákazu startu v Praze jistě nelenili a logicky se obrátili minimálně na arbitrážní komisi a žádali odškodnění. Za to, že jejich klientům bylo protiprávně zamezeno vykonávat svoji práci.

Nebo si snad Hašek a Lipavský myslí, že ruští hráči mají ve smlouvách klauzuli o tom, že přes písknutí z Černínského paláce nejede vlak? Víte, pane Hašku, já váš postoj respektuji, byť s ním nesouhlasím. Konec konců, každý jsme nějaký. Vadí mně však ta vaše rozdvojenost. Čisté farizejství. Chcete-li své tažení proti ruským hokejistům podpořit morálně, vraťte všechny peníze, které jste si v průběhu angažmá ve Spartaku Moskva (KHL) vydělal. Podpořte jimi vaše za svobodu bojující ukrajinské přátele nebo za ně klidně kupte Zelenskému tank či koks, letošní zima má být tuhá…

Až je vrátíte, v mých očích budete už jen ten s jiným názorem. Takhle jste mizera, který káže vodu a pije víno.

Martin Kalous

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here