Víkendová anketa aneb Držte palce české repre…

Znáte to, jak se říká, že když chce někdo po druhém, aby pro něco zahořel, musí nejdříve hořet on sám – tzn. jíti příkladem. Fajn, ok, da… chcete po nás, abychom hořeli pro Ukrajinu? Dokonce jsme od toho žáru už skoro na popel A vy? Nic. Žár vám sálá toliko z huby – toliko žvaníte, avšak sežehnuti na popel nejste. Proč ne – táži se?

Petr byl teď v Americe nakupovat instrukce, zatloukáte nám ji, Ameriku, do hlav imrvére, a taky tu kulturu, jak jsem se v internetové diskusi od jednoho moudrého nedávno dočetl, máme podobnou, ne-li totožnou (hlavně těch indiánů, co u nás před Přemyslovci žilo…). My prostě k tej Emerice patříme, vlastně jsme takové její chromé dvojče.

Takže, moji milí, zlatí, když máte vaše nevymáchané huby po okraj plné »jů-es-ej«, až z toho kolikrát slintáte, inspirujte se aktuálním prohlášením americké republikánské kongresmanky Marjorie Taylor Greene, která – cituji aeronet.news: »Podala pozměňující návrh k zákonu pro vyzbrojování Ukrajiny, že každý kongresman, který pro tento zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády. Je jasné, že pozměňovací návrh neprojde, ale je to příhodná ukázka toho, jak by se to mělo řešit. Podporuješ válku? Vezmi samopal a jdi do té války sám, ale neposílej tam občany, kteří válku nechtějí! Rozumíš, Fialo?«

No, jasně stanovená pravidla téhle válečné hry bychom měli a já těmto novodobým Napoleonům a Paulusům ještě pomůžu, aby se nemuseli zdržovat administrativními (personálními) úkony – sestavím Zelenskému přímo bojovou četu… A vy, čtenáři iportaL24.cz, si z té sestavy vyberte minimálně tři, jejichž hrobečky budete po jejich »návratu« z fronty ukazovat svým dětem a vnukům jako odstrašující příklad.

REALIZAČNÍ TÝM:

Petr Kolář (šéf PePa, nikoli zpěvák): generální manažer válečné reprezentace České republiky pro frontový duel s Ruskou federací – bez odvety…

Četa – muži:

Petr Fiala (kouč, velitel čety, protože CIA a Burns…)

Petr Pavel (zástupce velitele čety, protože KGB a Krjučkov…)

Alexandr Vondra (přední linie – strašák nepřítele beze zbraně, útočí výhradně osobním, resp. vizuálním »šarmem«)

Jan Lipavský (přední linie – viz Vondra)

Vít Rakušan (přední linie – lapiduch + specialista na sběr mrtvol do igelitových vaků)

Michal Koudelka (přední linie – průzkumník, rozvědčík)

Dominik Hašek (přední linie – trochu záhada… v tréninku sice nejlepší, ale nikdo neví, co s ním udělá první střela…)

Tomáš Zdechovský (týl – společný zástupce pro styk s českými pohřebními službami a hrobníky pro mužskou i ženskou četu)

Ondřej Vetchý (týl, drnový specialista, velitel výcviku pro boj zblízka na tramvajové refýži)

Petr Čtvrtníček (týl, specialista vojenské techniky – Autobazar Monte Kyjev)

Četa – ženy:

Jana Černochová (koučka, velitelka čety, protože Pentagon a Austin…)

Eva Pavlová (zástupkyně velitelky čety, protože VPA Bratislava a Klement G.)

Markéta Pekarová-Adamová (týl – výstrojní náčelnice)

Olga Richterová (i ženy mají svého Vondru…)

Dana Drábová (průzkumnice pro boj v té nejnižší trávě – přesto zůstane neviditelnou)

Danuše Nerudová (mladá a pohledná špionka – ideální návnada k utlumení bojové pohotovosti ruských vojáků, nadto óbr znalkyně pohlaví… jedno, dvě, tři, čtyři…, což se na frontě šikne)

Věra Jourová (bruselská spojka for Leyn and Schwab)

Eva Holubová (týl, výstrojní náčelnice – feldflašky s rumovou náplní)

Eva Decroix (šéfka propagandy – její hodnotné motto z Prima CNN News: »Za rok, za dva, za pět tady nesmí být Rusák«)

Nora Fridrichová (tisková mluvčí pro obě čety na dobu nepochybně výrazně kratší než 168 hodin…)

No, a mně a vám, co to myslíme upřímně, nezůstává nic jiného, než této reprezentační výpravě popřát mnoho zdaru a hlavně šťastný návrat domů. Tedy pro mě šťastný… To přeju sobě a zvlášť jim… A vám zase poklidný víkend. A všem Marcelkám a Sašenkám krásný svátek. Mějte se fajn.

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. 📍🇺🇸„Guvernér státu Florida Ron DeSantis podepisuje návrh zákona, který zpřísňuje standardy výuky „zlého komunismu“: v Americe se nečekaně rozhodli znovu bojovat proti komunismu.

    „Pro vzdělávací instituce na Floridě byl vyvinut týdenní studijní program, během kterého budou studenti objasňovat „nebezpečí a zlo komunismu“. Návrh zákona podepsal guvernér státu Ron DeSantis.

    Komunismus podle něj odporuje základními principům svobody a demokracie na americkém kontinentu.

    ➡️Důvodem Desantisova znepokojení byl sociologický průzkum, podle kterého kvůli nedostatku údajně spolehlivých vzdělávacích materiálů má téměř třetina mladých lidí pozitivní vztah ke komunismu. A více než 40% mileniálů „málo slyšelo o marxismu“, ale chtělo by znát podstatu tohoto učení“.

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy