Vzkaz pro USA? Svět se mění a nikdo se nenechá beztrestně terorizovat

Stále kolem sebe slýchám o eskalaci napětí na Blízkém východě. Z mého pohledu Írán celkem oprávněně a realisticky reagoval na útok na svůj zastupitelský úřad v Sýrii, kdy nechápu, proč Izrael porušil Vídeňské mluvy o nedotknutelnosti diplomatických misí. Co si od toho sliboval?

Tvrzení, že se tam nacházel jakýsi štáb revolučních gard, je jen účelová polopravda Izraele a USA, kterou papouškuje Petr Fiala, jak dnes již víme, agent CIA, a jemu podobná individua. Je logické, že součástí každé diplomatické mise je i vojenské zastoupení – říká se tomu vojenští přidělenci. Izrael si tím kdekoli osobuje útočit na diplomatické mise po celém světě? Z mého pohledu je to naprosto nepřijatelné a předpokládám, že toto chování Izraele nebude akceptovatelné většinou zemí, které Vídeňskou úmluvu podepsaly. Írán na své napadení zkrátka musel reagovat a rád bych všem chytrolínům připomněl, že zastupitelský úřad jakékoli země, a nejen Iránu, je jeho výsostným územím, čili šlo o útok na výsostné území daného státu. Čili je to agrese – a jak rádi říkáme a papouškujeme – při agresi je třeba se bránit, což Írán provedl.

Je otázkou, jak bude následně Izrael reagovat a zda bude situaci dále eskalovat, ale je zcela nepochybné, že Írán zcela oprávněně odpověděl. Jen tak pro zajímavost bych rád dodal, že Izrael měl původně sestřelit 99 procent střel, ale myslím si, že tento údaj je značně nadnesený. Potažmo – jeho protivzdušná obrana je horší než ukrajinská, která často vykazuje sestřely 110 až 120 procent vystřelených raket, tzn., často sestřelí o 10 až 20 procent raket víc, než Rusko ve skutečnosti vystřelí.

Proto si myslím, že tato hra nebude mít větší dopad. A Spojené státy a jeho satelity pochopily, že svět se mění a už nikdo se nenechá beztrestně terorizovat, a to díky tomu, že dochází ke změně poměrů sil ve světě a USA již dávno nejsou supervelmocí, ale pouze jednou z velmocí, jejíž vliv, a to jak ekonomický, tak vojenský, upadá. Spojené státy americké se musí připravit na to, že budou nejen ony, ale i jejich nejbližší spojenci cílem odvetných kroků a útoků ze strany zemí, které budou vystaveny jejich agresi. Vzhledem k výše uvedenému mám za to, že krok Iránu byl naprosto legitimní a dovolím si půjčit slova Jany Černochové – Írán reagoval na zákeřný a barbarský útok na svůj zastupitelský úřad v Sýrii.

Luděk Růžička, právník a publicista

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Klasický dvojí metr amerického režimu. Zahraniční stoupenci politiky USA vlastně prodávají svou čest za pár dolarů. Uznávají tak, že pravidla neplatí pro všechny stejně a že oni patří mezi ty podřízené. To je samozřejmě v příkrém rozporu s komunistickými idejemi o internacionalismu, rovnosti a spravedlnosti.

  2. Řehka je stejný válečný štváč jako Fiala, Černochová, Pavel a celá Rychetského Pětikoalice a ANO.
    Smlouva mezi USA a Černochovou a Rychetského Pětikoalicí byla schválena Pětikoalicí a ANO a válečným štváčem Pavlem.
    Válečný štváč Pavel už se třásl na to, až to Američanům podepíše. Vždyť o tom neustále blábolil, že je voják tělem i duší a těší se, že má ústavní pravomoci k podpisu toho svinstva.
    Že se plánuje útok na Rusko, to nedochází jen pitomcům s mozkem vymydleným Fialou a Rychetského Pětikoalicí a Pavlem. Jaký jiný důvod má přísun obrovských množství vojáků NATO a vojenské techniky a materiálu k hranicím Ruska a Běloruska?
    Jaký jiný důvod má vyzbrojování satelitů USA, mezi které patří i protektorát ČR, nosiči jaderných zbraní, než útok na Rusko?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy