Bylo oficiálně zahájeno promítání dokumentů o iniciativě Pásmo a stezka Čínského festivalu dokumentárních filmů

Toto pondělí bylo online i osobně zahájeno promítání dokumentů o iniciativě Pásmo a stezka Čínského festivalu dokumentárních filmů. Akci, kterou pořádá čínská mediální organizace China Media Group (CMG), ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo kultury a cestovního ruchu Číny, ocenilo více než 50 politiků a zástupců médií z více než 40 zemí a regionů.

Letos si připomínáme 10. výročí iniciativy Pásmo a stezka, kterou představil čínský prezident Si Ťin-pching. Na památku tohoto data bude více než 60 dokumentů o její historii v angličtině, španělštině, francouzštině, arabštině a ruštině z produkce CGTN CMG promítáno ve sto médiích po celém světě a v čínských kulturních centrech v zahraničí.

Čínský ministr zahraničních věcí Čchin Kang na slavnostním zahájení připomenul, že během deseti let se k iniciativě připojilo již 151 zemí a 32 mezinárodních organizací. Čína doufá, že se zúčastněnými stranami posílí výměny a spolupráci v kulturním sektoru a podpoří vzájemné učení, aby usnadnila tuto spolupráci.

Podle ministra kultury a cestovního ruchu Chu Che-pchinga využije ministerstvo platformy, jako je Čínský festival dokumentárních filmů, k rozšíření a prohloubení výměny a spolupráce v oblasti kultury a cestovního ruchu.

Prezident CMG Šen Chaj-siung řekl, že dokumenty v pěti jazycích představí příběhy iniciativy Pásmo a stezka zrozené v Číně s příležitostmi a výsledky sdílenými po celém světě.

K akci poblahopřálo více než 50 úřadů a zástupců médií ze zemí podél Pásma a stezky a z mezinárodních organizací.

(pr)

FOTO – CRI

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy