Bob Marley je víc než Usain Bolt, říká po návštěvě Jamajky král cestovatelů Petrů

Bob Marley je na Jamajce ikonou a jeho duch je cítit na každém kroku. Tak popsal svoji návštěvu třetího největšího ostrova v Karibiku král cestovatelů mezi českými umělci Libor Petrů. Na pravidelných cestách za exotikou byla jeho letošní jarní destinací právě Jamajka, přičemž skladatel, zpěvák, moderátor a imitátor v jedné osobě se podělil s webovým deníkem iportaL24.cz o své aktuální cestovatelské zážitky.

»Moc se mi líbí ta muzika, na každém rohu je cítit duch Boba Marleyho. Návštívil jsem jeho rodný dům. Je tam obrovskou legendou i po smrti. Větší i než samotný Bolt,« porovnal Petrů slavného hudebníka s další jamajskou legendou, sprinterem Usainem Boltem, držitelem tří aktuálních světových rekordů.

»Místní hudba je něco úchvatného. To jejich reggae nemá chybu. Ale jinak mě Jamajka docela zklamala. Chudá země a přitom pro turisty hodně drahá – placené pláže, drahé taxi,« uvedl skladatel, zpěvák a imitátor.

Nyní už plánuje jen výlety po Evropě. Čeká ho dovolená na Ibize a v plánu má navštívit fotbalové Euro v Německu a letní olympijské hry v Paříži. Do budoucna si ale hýčká jeden velký cestovatelstký sen. »Nevím, jestli se mi to podaří. Je to strašná dálka. Můj sen je
Bora-Bora pro Libora, takže Tahiti,«
řekl.

Přiznal, že dosud se mu nejvíce líbilo v Brazílii, konkrétně v Riu. »To je prostě skvost! Panoramata ve městě jsou jednoduše boží. Také se říká, že Bůh stvořil svět za sedm dní a pět z toho věnoval Riu,« řekl Petrů a ještě do výčtu pozitiv přidal nádherné pláže v Riu a coby fotbalový nadšenec zavzpomínal, jak byl tenkrát unešený i ze slavného stadionu Maracana.

A když už je řeč o fotbalu, kterému se Petrů věnuje i jako organizátor sportovních akcí v hlavní roli s týmem osobností Československý lev, nemohla nepadnout otázka, kdo letos vyhraje FORTUNA:LIGU. »Velmi milá otázka: jasně že Sparta,« dodal velký fanoušek Letenských.

(koz)

FOTO – archiv Libora Petrů

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy