Home Pel mel Volný čas Největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě

Největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě

FOTO - sberatel.info

Největší sběratelský veletrh ve střední a východní Evropě hostí letos více než 220 vystavovatelů z několika desítek zemí. Nabízí se na něm poštovní známky, vzácné mince, medaile a bankovky, ale také historické pohlednice, minerály, drahé kameny či telefonní karty. Zbrusu novou pamětní bankovku představuje na veletrhu skupina Olympic a legendární fotbalista Antonín Panenka zde pokřtil sběratelskou dopisnici a k vidění je i nejdražší česká oběhová mince, desetikoruna s odlišnou ražbou z roku 1993 v hodnotě 600 tisíc Kč, a řada dalších rarit. Veletrh, na který mají ženy a děti vstup zdarma, probíhá na výstavišti PVA Expo Praha i zítra.

Veletrh Sběratel letos slaví 25 let a k jubileu připravil pro návštěvníky, kterých každý rok zamíří na výstaviště na 10 000, řadu sběratelských zajímavostí. Svůj kompletní emisní program nabídne nejen Česká pošta, ale také poštovní správy ze Slovenska, Německa, Lichtenštejnska, Lucemburska, Kyrgyzstánu, Albánie nebo pošta Spojených národů. Investiční sběratelské mince a medaile do Prahy přivezl jeden z největších německých obchodníků s numizmatikou Emporium Hamburg, prestižní aukční domy Künker, Rauch Vídeň nebo Heritage Auctions z USA. Prestižní filatelii zase aukční společnosti Rapp a Feldman ze Švýcarska či rakouská Viennafil. Nechybí ani Česká mincovna, ale také třeba mincovna z Gdaňsku.

Jedním z největších lákadel se stalo představení sběratelské 0 euro suvenýrové bankovky, která po úspěšných emisích s Karlem Gottem a Jiřinou Bohdalovou, je tentokráte věnována skupině Olympic. 0 euro suvenýrová bankovka vychází u příležitosti oslav 60. narozenin kapely. Frontman Petr Janda ji dorazil i s dalšími členy skupiny uvést na veletrh osobně a současně představil také poštovní známku, kterou k jubileu kapely přichystala Česká pošta. Dnes si sběratelé mohli přijít pro podpis legendárního střelce Antonína Panenky, který pokřtil sběratelskou dopisnici, již společně vydal veletrh Sběratel a Česká pošta.

»U příležitosti 25. výročí našeho veletrhu jsme přichystali například sadu vlastních známek pod názvem ‚Poklady na veletrhu Sběratel‘, která připomíná, že jen na veletrhu můžete objevit, při troše štěstí opravdový sběratelský poklad, pamětní stříbrnou medaili nebo sběratelskou 0 euro suvenýrovou bankovku s Janem Werichem jako ‚císařem sběratelů‘ Rudolfem II.« řekl ředitel veletrhu Jindřich Jirásek. Dodal, též že »veletrh není určený jen sběratelům, ale každému, kdo hledá, jak zhodnotit peníze a nákupem sběratelských předmětů je ochránit před inflací. Na veletrhu Sběratel je největší výběr od obchodníků z celého světa.«

Nechybí oceňování sbírek ani doprovodné veletrhy

K dispozici jsou i zítra na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek. Zdarma je nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit nebo Klub sběratelů telefonních karet. I letos je rozšíří Klub sběratelů autogramů, aukční dům Obrazy v aukci nebo Antik Kureš.

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel se koná také veletrh Minerály drahé kameny a v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market. Znovu se naživo odehraje konference Trading Expo & Alternativní investice. Hovořit se na ní bude o investicích do mincí, autogramů, veteránů, nemovitostí, smaragdů, drahých kovů a poštovních známek.

Své místo na veletrhu má i největší aukční dům s numismatikou u nás a na Slovensku, Macho & Chlapovič. Ve svém stánku představuje řadu výjimečných exemplářů z období Bohemiky a vlády Habsburků, Československa, ale i světové mince z Francie či Velké Británie. V rámci programu veletrhu vystoupí s přednáškou i zakladatel M&Ch, Elizej Macho. Posluchači se mohou těšit na téma »Investice do historických mincí a medailí. Jak začít, na co si dát pozor, jak investiční sbírku budovat a tipy na trendy, které můžeme čekat v budoucnu«.

(mac)

FOTO – CEO & PR Consultant PR Moc, s. r. o., sberatel.info

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here