Rakouský obchod uzavřel jedovatý pavouk, jehož kousnutí může způsobit erekci

Rakouský supermarket byl tři dny uzavřen kvůli údajnému výskytu pavouka se smrtícím kousnutím, které může způsobit i několikahodinovou erekci.

Penny Market ve městě Krems an der Donau byl v úterý uzavřen poté, co vedoucí prodejny spatřil pavouka v krabici od banánů a okamžitě zavolal hasiče, aby věc prošetřili.

Vedoucí popsal pavouka jako asi 4 cm dlouhého a černo-červeně zbarveného. Úřady měly zpočátku podezření, že se jedná o banánového pavouka, ale předchozí případy pavouků v banánech z Jižní Ameriky identifikovaly pavouka konkrétně jako brazilského pavouka toulavého, který má jedno z nejsmrtelnějších kousnutí na světě, které může způsobit také podchlazení, rozmazané vidění a křeče.

Nejznámější je, že kousnutí způsobuje v některých případech i několikahodinovou erekci. Vědci jed použili ve studiích k léčbě erektilní dysfunkce, uvedl NY Breaking.

Maloobchodní skupina Rewe, která vlastní řetězec supermarketů, uvedla, že po incidentu, kvůli němuž musel obchod zůstat tři dny zavřený, provedla »komplexní úklid a dezinfekci«, uvedl rakouský list NÖN. »Pobočka je bezpečná a čistá,« oznámila mluvčí společnosti Rewe Claudia Rieblerová. »Lze vyloučit, že by se zvíře, které bylo spatřeno, stále nacházelo v prodejně.« Společnost Rewe však zakázala novinářům pořizovat fotografie uvnitř obchodu a uvedla, že jakékoli otázky na zaměstnance supermarketu jsou nepřípustné. Všechny čerstvé potraviny byly odstraněny a nahrazeny novými a skupina poznamenala, že během rozsáhlé prohlídky »nebyli doposud nalezeni žádní pavouci«. »Veškerá opatření se provádějí z bezpečnostních důvodů a pečlivě, aby bylo možné pobočku znovu otevřít,« uvedla společnost.

Navzdory těmto ujištěním se někteří nakupující nechtěli do obchodu vrátit, přičemž jeden z nich řekl místnímu reportérovi, že předpokládá, že pavouk je stále v obchodě a se slovy: »Kam by se poděl?« se prý mezitím vyhne nákupu jakéhokoli ovoce.

Jiný argumentoval, že kdyby obchod nebyl bezpečný, neotevřel by se po dlouhém uzavření a zaměstnanci by tam nechodili do práce. »Prodejna Penny tady v Kremsu je velmi dobře zavedená,« řekla pro NÖN. »Lidé vědí, že kolegové se chovají velmi zodpovědně.«

(jb)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy