Boj o sestup se začíná zamotávat, poslední je Zlín. Bohemka vyloupila Plzeň

Ve čtyřech dnešních zápasech 24. kola Fortuna:ligy se představilo pět ze šesti posledních týmů tabulky. V přímých soubojích hostily poslední Pardubice čtrnácté Teplice a jedenácté Brno dvanáctý Jablonec. Výsledky 3:1 a 1:2 znamenají posun Pardubic vzhůru tabulkou. Na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti v krajském derby mezi Slováckem a Zlínem totiž domácí vyhráli 3:0 a poslali hosty na dno tabulky. Obhájce titulu Plzeň nestačil doma na vršovické klokany.

V Plzni svou premiérovou trefu po návratu do české ligy vstřelil Matěj Vydra, který perfektně zužitkoval přihrávku Jana Sýkory. Hosté plzeňskou bránu prakticky neohrozili, měli pouze jeden náznak v podobě šance Drchala.

V 53. minutě hosté z hlavního města srovnali na 1:1 šťastným způsobem. Beran si na levé straně narazil s Hálou, Adam Kadlec posléze trefil záda Chorého, od kterého si míč odrazil k Hejdovi a následně do brány. V 81. minutě Chorý vyhrál hlavičkový souboj, Jan Kliment mohl záhy běžet sám na bránu a za záchrannou brzdu zatáhl Adam Kadlec, který plzeňského forvarda skluzem zastavil. Zápas pro něj skončil předčasně. Ale v oslabení se Bohemce podařilo přidat druhý gól – Jan Kovařík nacentroval do pokutového území, domácí jen na půl vyhráli dva hlavičkové souboje, nakonec zůstal před Staňkem osamocený Daniel Köstl.

Po bleskovém vstupu do utkání Pardubice vedly 2:0 už po pouhých deseti minutách. Nejprve hlavičku Pavla Černého do břevna uklidil do sítě Michal Hlavatý a pět minut poté po faulu na domácího kapitána proměnil pokutový kop Dominik Janošek. Hosté snížili chytře rozehraným rohem, který proměnil Tomáš Kučera.

Zvláštní dvě minuty prožil Kamil Vacek. Nejprve v 67. minutě ve vápně přišlápl Daniela Filu a byla z toho penalta. Domácí záložník navíc dostal žlutou kartu. Florin Nita ale parádně vystihl penaltový pokus Abdallaha Gninga a podržel tak domácí vedení. Ihned po chycené penaltě totiž Dominik Janošek rozehrával volný kop z levé strany. Jeho centr propadl až na zadní tyč právě k Vackovi, který zaviněnou penaltu odčinil gólem na 3:1.

První poločas se v Brně nesl ve znamení vyrovnaného boje, do výraznějších šancí se ale dostali Brňané. Jednu z nich dokázali proměnit, když se ve 40. minutě prosadil Wale Musa Alli, jenž hlavou poslal do sítě přihrávku Michala Ševčíka.

Jablonci výborně vyšel nástup do druhé půle. První šance ještě nevyšla, ale poté Jan Chramosta úspěšně poslal míč za Berkovcova záda. V 67. minutě se Jakub Považanec opřel do míče a poslal ho šibenice Berkovcovi branky – 1:2.

Zlín nevstoupil do utkání dobře, jelikož Martin Fillo už ve čtvrté minutě tvrdě zajel do Hofmanna na polovině Slovácka. Sudí mu hned udělil žlutou kartu, do hry ale vstoupil VAR, který pozval sudího Starého k monitoru, po zhlédnutí videa hlavní rozhodčí žlutou odvolal a ukázal mu rovnou červenou. Slovácko dokázalo přesilovku využít hned po čtvrthodině, po chybě hostujícího hráče, který otálel s přihrávkou. Daníček mu balon vypíchl, předal jej Petrželovi, jenž našel Seung-bin Kima a ten prostřelil Rakovana. Modrobílí byli celou dobu dominantní, hosté víceméně se soustředili na obranu a sem tam vyrazili do útoku.

FOTO – Facebook 1. FC Slovácko

Také zde se povedl vstup do druhého poločasu. Obrana Zlína nechala v pokutovém území Petrželu dělat, co chtěl, ten přihrál Kimovi, který přesnou ranou z hranice vápna zamířil přesně k levé tyči. Brankář Rakovan se natahoval marně. V 69. minutě vyhrál Kadlec hlavičkový souboj a našel přesně Milana Petrželu, jenž se z voleje trefil přesně.

**********************************************

Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 1:2 (1:0)

Branky: 27. Vydra – 53. vlastní Chorý, 85. Köstl. Rozhodčí: Radina – Kříž, Slavíček – Berka (video). ŽK: Vlkanova, Pernica, Kliment, Hejda – Hůlka, Valeš. Necid. ČK: 81. Kadlec (Bohemians). Diváci: 9344.

Plzeň: Staněk – Hejda, Pernica, Jemelka – Holík (69. Havel), Bucha, Květ (76. Ndiaye), Sýkora (76. Pilař) – Vlkanova (69. Jirka) – Chorý, Vydra (61. Kliment). Trenér: Bílek.

Bohemians: Valeš – Kadlec, Vondra, Hůlka – Köstl, Jindřišek, Beran (83. Křapka), Dostál (67. Kovařík) – Matoušek (68. Jánoš), Hála (90.+5 Necid) – Drchal (90.+5 Mužík). Trenér: Veselý.

FK Pardubice – FK Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 4. Hlavatý, 10. Janošek z pen., 69. Vacek – 21. Kučera. Rozhodčí: Machálek – Kubr, Hrabovský – Zelinka (video). ŽK: Helešic, Vacek – Kučera, Hybš. Diváci: 4210.

Pardubice: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Darmovzal (77. Sychra), Janošek, Hlavatý (84. Kapanga), Helešic (71. Šimek) – Černý (84. Pikul). Trenér: Kováč.

Teplice: Grigar – Urbanec (76. Mareček), Chaloupek, Mičevič, Hybš (86. Hyčka) – Jukl, Kučera – Pleštil (61. Kodad), Trubač (86. Vachoušek), Gning – Žák (61. Fila). Trenér: Frťala.

Zbrojovka Brno – FK Jablonec 1:2 (1:0)

Branky: 40. Alli – 47. Chramosta, 67. Považanec. Rozhodčí: Batík – Caletka, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Nečas, Ševčík, Tijani, Granečný – Polidar, Martinec, Sejk. Diváci: 4202.

Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Tijani, Divíšek (71. Granečný) – Texl (85. Hlavica), Falta – Alli, Ševčík (71. Rogožan), Nečas (71. Fousek) – Řezníček. Trenér: Dostálek.

Jablonec: Hanuš – Martinec, Král, D. Souček – Surzyn (46. Jovovič), Šulc, Hübschman, Považanec, Polidar (90.+4 Černák) – Sejk (90.+2 Štěpánek), Chramosta (86. Ikaunieks). Trenér: Horejš.

1. FC Slovácko – Trinity Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 16. a 46. Seung-bin Kim, 69. Petržela. Rozhodčí: Starý – Machač, Podaný – Orel (video). ŽK: Hrubý. ČK: 4. Fillo (oba Zlín). Diváci: 6019.

Slovácko: Nguyen – Reinberk (76. Trávník), Hofmann, Kadlec, Doski (46. Kalabiška) – Havlík, Daníček – Sinjavskij, Seung-bin Kim (72. Brandner), Petržela (84. Juroška) – Mihálik (72. Šašinka). Trenér: Svědík.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák – Didiba (64. Hellebrand), Hlinka (82. Slončík) – Fillo, Hrubý (46. Dramé), Čanturišvili (74. Fantiš) – Kozák (74. Balaj). Trenér: Vrba.